Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
fluted
Taivutusmuodot
Monikko
laskostetut
Monikko
laskostettuni
Monikko
laskostettusi
Monikko
laskostettumme
Monikko
laskostettunne
Monikko
laskostettunsa
Genetiivi
laskostetun
Genetiivi
laskostettuni
Genetiivi
laskostettusi
Genetiivi
laskostettumme
Genetiivi
laskostettunne
Genetiivi
laskostettunsa
Monikon genetiivi
laskostettujen
Monikon genetiivi
laskostettujeni
Monikon genetiivi
laskostettujesi
Monikon genetiivi
laskostettujemme
Monikon genetiivi
laskostettujenne
Monikon genetiivi
laskostettujensa
Partitiivi
laskostettua
Partitiivi
laskostettuani
Partitiivi
laskostettuasi
Partitiivi
laskostettuamme
Partitiivi
laskostettuanne
Partitiivi
laskostettuaan
Partitiivi
laskostettuansa
Monikon partitiivi
laskostettuja
Monikon partitiivi
laskostettujani
Monikon partitiivi
laskostettujasi
Monikon partitiivi
laskostettujamme
Monikon partitiivi
laskostettujanne
Monikon partitiivi
laskostettujaan
Monikon partitiivi
laskostettujansa
Inessiivi
laskostetussa
Inessiivi
laskostetussani
Inessiivi
laskostetussasi
Inessiivi
laskostetussamme
Inessiivi
laskostetussanne
Inessiivi
laskostetussaan
Inessiivi
laskostetussansa
Monikon inessiivi
laskostetuissa
Monikon inessiivi
laskostetuissani
Monikon inessiivi
laskostetuissasi
Monikon inessiivi
laskostetuissamme
Monikon inessiivi
laskostetuissanne
Monikon inessiivi
laskostetuissaan
Monikon inessiivi
laskostetuissansa
Elatiivi
laskostetusta
Elatiivi
laskostetustani
Elatiivi
laskostetustasi
Elatiivi
laskostetustamme
Elatiivi
laskostetustanne
Elatiivi
laskostetustaan
Elatiivi
laskostetustansa
Monikon elatiivi
laskostetuista
Monikon elatiivi
laskostetuistani
Monikon elatiivi
laskostetuistasi
Monikon elatiivi
laskostetuistamme
Monikon elatiivi
laskostetuistanne
Monikon elatiivi
laskostetuistaan
Monikon elatiivi
laskostetuistansa
Illatiivi
laskostettuun
Illatiivi
laskostettuuni
Illatiivi
laskostettuusi
Illatiivi
laskostettuumme
Illatiivi
laskostettuunne
Illatiivi
laskostettuunsa
Monikon illatiivi
laskostettuihin
Monikon illatiivi
laskostettuihini
Monikon illatiivi
laskostettuihisi
Monikon illatiivi
laskostettuihimme
Monikon illatiivi
laskostettuihinne
Monikon illatiivi
laskostettuihinsa
Adessiivi
laskostetulla
Adessiivi
laskostetullani
Adessiivi
laskostetullasi
Adessiivi
laskostetullamme
Adessiivi
laskostetullanne
Adessiivi
laskostetullaan
Adessiivi
laskostetullansa
Monikon adessiivi
laskostetuilla
Monikon adessiivi
laskostetuillani
Monikon adessiivi
laskostetuillasi
Monikon adessiivi
laskostetuillamme
Monikon adessiivi
laskostetuillanne
Monikon adessiivi
laskostetuillaan
Monikon adessiivi
laskostetuillansa
Ablatiivi
laskostetulta
Ablatiivi
laskostetultani
Ablatiivi
laskostetultasi
Ablatiivi
laskostetultamme
Ablatiivi
laskostetultanne
Ablatiivi
laskostetultaan
Ablatiivi
laskostetultansa
Monikon ablatiivi
laskostetuilta
Monikon ablatiivi
laskostetuiltani
Monikon ablatiivi
laskostetuiltasi
Monikon ablatiivi
laskostetuiltamme
Monikon ablatiivi
laskostetuiltanne
Monikon ablatiivi
laskostetuiltaan
Monikon ablatiivi
laskostetuiltansa
Allatiivi
laskostetulle
Allatiivi
laskostetulleni
Allatiivi
laskostetullesi
Allatiivi
laskostetullemme
Allatiivi
laskostetullenne
Allatiivi
laskostetulleen
Allatiivi
laskostetullensa
Monikon allatiivi
laskostetuille
Monikon allatiivi
laskostetuilleni
Monikon allatiivi
laskostetuillesi
Monikon allatiivi
laskostetuillemme
Monikon allatiivi
laskostetuillenne
Monikon allatiivi
laskostetuilleen
Monikon allatiivi
laskostetuillensa
Essiivi
laskostettuna
Essiivi
laskostettunani
Essiivi
laskostettunasi
Essiivi
laskostettunamme
Essiivi
laskostettunanne
Essiivi
laskostettunaan
Essiivi
laskostettunansa
Monikon essiivi
laskostettuina
Monikon essiivi
laskostettuinani
Monikon essiivi
laskostettuinasi
Monikon essiivi
laskostettuinamme
Monikon essiivi
laskostettuinanne
Monikon essiivi
laskostettuinaan
Monikon essiivi
laskostettuinansa
Translatiivi
laskostetuksi
Translatiivi
laskostetukseni
Translatiivi
laskostetuksesi
Translatiivi
laskostetuksemme
Translatiivi
laskostetuksenne
Translatiivi
laskostetukseen
Translatiivi
laskostetuksensa
Monikon translatiivi
laskostetuiksi
Monikon translatiivi
laskostetuikseni
Monikon translatiivi
laskostetuiksesi
Monikon translatiivi
laskostetuiksemme
Monikon translatiivi
laskostetuiksenne
Monikon translatiivi
laskostetuikseen
Monikon translatiivi
laskostetuiksensa
Monikon instruktiivi
laskostetuin
Abessiivi
laskostetutta
Abessiivi
laskostetuttani
Abessiivi
laskostetuttasi
Abessiivi
laskostetuttamme
Abessiivi
laskostetuttanne
Abessiivi
laskostetuttaan
Abessiivi
laskostetuttansa
Monikon abessiivi
laskostetuitta
Monikon abessiivi
laskostetuittani
Monikon abessiivi
laskostetuittasi
Monikon abessiivi
laskostetuittamme
Monikon abessiivi
laskostetuittanne
Monikon abessiivi
laskostetuittaan
Monikon abessiivi
laskostetuittansa
Monikon komitatiivi
laskostettuine
Monikon komitatiivi
laskostettuineni
Monikon komitatiivi
laskostettuinesi
Monikon komitatiivi
laskostettuinemme
Monikon komitatiivi
laskostettuinenne
Monikon komitatiivi
laskostettuineen
Monikon komitatiivi
laskostettuinensa
Monikon akkusatiivi
laskostetut
Monikon akkusatiivi
laskostettuni
Monikon akkusatiivi
laskostettusi
Monikon akkusatiivi
laskostettumme
Monikon akkusatiivi
laskostettunne
Monikon akkusatiivi
laskostettunsa
Akkusatiivi
laskostettuni
Akkusatiivi
laskostettusi
Akkusatiivi
laskostettumme
Akkusatiivi
laskostettunne
Akkusatiivi
laskostettunsa
Luokat
Adjektiivit
Taivutetut verbit