Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkovaltaistumisetGenetiivivaltaistumisen
Monikon genetiivivaltaistumistenMonikon genetiivivaltaistumisien
PartitiivivaltaistumistaMonikon partitiivivaltaistumisia
InessiivivaltaistumisessaMonikon inessiivivaltaistumisissa
ElatiivivaltaistumisestaMonikon elatiivivaltaistumisista
IllatiivivaltaistumiseenMonikon illatiivivaltaistumisiin
AdessiivivaltaistumisellaMonikon adessiivivaltaistumisilla
AblatiivivaltaistumiseltaMonikon ablatiivivaltaistumisilta
AllatiivivaltaistumiselleMonikon allatiivivaltaistumisille
EssiivivaltaistumisenaMonikon essiivivaltaistumisina
TranslatiivivaltaistumiseksiMonikon translatiivivaltaistumisiksi
Monikon instruktiivivaltaistumisinAbessiivivaltaistumisetta
Monikon abessiivivaltaistumisittaMonikon akkusatiivivaltaistumiset