Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoautoistututMonikkoautoistuttuni
MonikkoautoistuttusiMonikkoautoistuttumme
MonikkoautoistuttunneMonikkoautoistuttunsa
GenetiiviautoistutunGenetiiviautoistuttuni
GenetiiviautoistuttusiGenetiiviautoistuttumme
GenetiiviautoistuttunneGenetiiviautoistuttunsa
Monikon genetiiviautoistuttujenMonikon genetiiviautoistuttujeni
Monikon genetiiviautoistuttujesiMonikon genetiiviautoistuttujemme
Monikon genetiiviautoistuttujenneMonikon genetiiviautoistuttujensa
PartitiiviautoistuttuaPartitiiviautoistuttuani
PartitiiviautoistuttuasiPartitiiviautoistuttuamme
PartitiiviautoistuttuannePartitiiviautoistuttuaan
PartitiiviautoistuttuansaMonikon partitiiviautoistuttuja
Monikon partitiiviautoistuttujaniMonikon partitiiviautoistuttujasi
Monikon partitiiviautoistuttujammeMonikon partitiiviautoistuttujanne
Monikon partitiiviautoistuttujaanMonikon partitiiviautoistuttujansa
InessiiviautoistutussaInessiiviautoistutussani
InessiiviautoistutussasiInessiiviautoistutussamme
InessiiviautoistutussanneInessiiviautoistutussaan
InessiiviautoistutussansaMonikon inessiiviautoistutuissa
Monikon inessiiviautoistutuissaniMonikon inessiiviautoistutuissasi
Monikon inessiiviautoistutuissammeMonikon inessiiviautoistutuissanne
Monikon inessiiviautoistutuissaanMonikon inessiiviautoistutuissansa
ElatiiviautoistutustaElatiiviautoistutustani
ElatiiviautoistutustasiElatiiviautoistutustamme
ElatiiviautoistutustanneElatiiviautoistutustaan
ElatiiviautoistutustansaMonikon elatiiviautoistutuista
Monikon elatiiviautoistutuistaniMonikon elatiiviautoistutuistasi
Monikon elatiiviautoistutuistammeMonikon elatiiviautoistutuistanne
Monikon elatiiviautoistutuistaanMonikon elatiiviautoistutuistansa
IllatiiviautoistuttuunIllatiiviautoistuttuuni
IllatiiviautoistuttuusiIllatiiviautoistuttuumme
IllatiiviautoistuttuunneIllatiiviautoistuttuunsa
Monikon illatiiviautoistuttuihinMonikon illatiiviautoistuttuihini
Monikon illatiiviautoistuttuihisiMonikon illatiiviautoistuttuihimme
Monikon illatiiviautoistuttuihinneMonikon illatiiviautoistuttuihinsa
AdessiiviautoistutullaAdessiiviautoistutullani
AdessiiviautoistutullasiAdessiiviautoistutullamme
AdessiiviautoistutullanneAdessiiviautoistutullaan
AdessiiviautoistutullansaMonikon adessiiviautoistutuilla
Monikon adessiiviautoistutuillaniMonikon adessiiviautoistutuillasi
Monikon adessiiviautoistutuillammeMonikon adessiiviautoistutuillanne
Monikon adessiiviautoistutuillaanMonikon adessiiviautoistutuillansa
AblatiiviautoistutultaAblatiiviautoistutultani
AblatiiviautoistutultasiAblatiiviautoistutultamme
AblatiiviautoistutultanneAblatiiviautoistutultaan
AblatiiviautoistutultansaMonikon ablatiiviautoistutuilta
Monikon ablatiiviautoistutuiltaniMonikon ablatiiviautoistutuiltasi
Monikon ablatiiviautoistutuiltammeMonikon ablatiiviautoistutuiltanne
Monikon ablatiiviautoistutuiltaanMonikon ablatiiviautoistutuiltansa
AllatiiviautoistutulleAllatiiviautoistutulleni
AllatiiviautoistutullesiAllatiiviautoistutullemme
AllatiiviautoistutullenneAllatiiviautoistutulleen
AllatiiviautoistutullensaMonikon allatiiviautoistutuille
Monikon allatiiviautoistutuilleniMonikon allatiiviautoistutuillesi
Monikon allatiiviautoistutuillemmeMonikon allatiiviautoistutuillenne
Monikon allatiiviautoistutuilleenMonikon allatiiviautoistutuillensa
EssiiviautoistuttunaEssiiviautoistuttunani
EssiiviautoistuttunasiEssiiviautoistuttunamme
EssiiviautoistuttunanneEssiiviautoistuttunaan
EssiiviautoistuttunansaMonikon essiiviautoistuttuina
Monikon essiiviautoistuttuinaniMonikon essiiviautoistuttuinasi
Monikon essiiviautoistuttuinammeMonikon essiiviautoistuttuinanne
Monikon essiiviautoistuttuinaanMonikon essiiviautoistuttuinansa
TranslatiiviautoistutuksiTranslatiiviautoistutukseni
TranslatiiviautoistutuksesiTranslatiiviautoistutuksemme
TranslatiiviautoistutuksenneTranslatiiviautoistutukseen
TranslatiiviautoistutuksensaMonikon translatiiviautoistutuiksi
Monikon translatiiviautoistutuikseniMonikon translatiiviautoistutuiksesi
Monikon translatiiviautoistutuiksemmeMonikon translatiiviautoistutuiksenne
Monikon translatiiviautoistutuikseenMonikon translatiiviautoistutuiksensa
Monikon instruktiiviautoistutuinAbessiiviautoistututta
AbessiiviautoistututtaniAbessiiviautoistututtasi
AbessiiviautoistututtammeAbessiiviautoistututtanne
AbessiiviautoistututtaanAbessiiviautoistututtansa
Monikon abessiiviautoistutuittaMonikon abessiiviautoistutuittani
Monikon abessiiviautoistutuittasiMonikon abessiiviautoistutuittamme
Monikon abessiiviautoistutuittanneMonikon abessiiviautoistutuittaan
Monikon abessiiviautoistutuittansaMonikon komitatiiviautoistuttuine
Monikon komitatiiviautoistuttuineniMonikon komitatiiviautoistuttuinesi
Monikon komitatiiviautoistuttuinemmeMonikon komitatiiviautoistuttuinenne
Monikon komitatiiviautoistuttuineenMonikon komitatiiviautoistuttuinensa
Monikon akkusatiiviautoistututMonikon akkusatiiviautoistuttuni
Monikon akkusatiiviautoistuttusiMonikon akkusatiiviautoistuttumme
Monikon akkusatiiviautoistuttunneMonikon akkusatiiviautoistuttunsa
AkkusatiiviautoistuttuniAkkusatiiviautoistuttusi
AkkusatiiviautoistuttummeAkkusatiiviautoistuttunne
Akkusatiiviautoistuttunsa

Luokat