Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
autoistuit
autoistuitte
autoistut
autoistuta
autoistuttane
autoistuttaneen
autoistutte
autoistuttiin
autoistuu
autoistuvat
autoit
autoja
Taivutusmuodot
Monikko
autoistutut
Monikko
autoistuttuni
Monikko
autoistuttusi
Monikko
autoistuttumme
Monikko
autoistuttunne
Monikko
autoistuttunsa
Genetiivi
autoistutun
Genetiivi
autoistuttuni
Genetiivi
autoistuttusi
Genetiivi
autoistuttumme
Genetiivi
autoistuttunne
Genetiivi
autoistuttunsa
Monikon genetiivi
autoistuttujen
Monikon genetiivi
autoistuttujeni
Monikon genetiivi
autoistuttujesi
Monikon genetiivi
autoistuttujemme
Monikon genetiivi
autoistuttujenne
Monikon genetiivi
autoistuttujensa
Partitiivi
autoistuttua
Partitiivi
autoistuttuani
Partitiivi
autoistuttuasi
Partitiivi
autoistuttuamme
Partitiivi
autoistuttuanne
Partitiivi
autoistuttuaan
Partitiivi
autoistuttuansa
Monikon partitiivi
autoistuttuja
Monikon partitiivi
autoistuttujani
Monikon partitiivi
autoistuttujasi
Monikon partitiivi
autoistuttujamme
Monikon partitiivi
autoistuttujanne
Monikon partitiivi
autoistuttujaan
Monikon partitiivi
autoistuttujansa
Inessiivi
autoistutussa
Inessiivi
autoistutussani
Inessiivi
autoistutussasi
Inessiivi
autoistutussamme
Inessiivi
autoistutussanne
Inessiivi
autoistutussaan
Inessiivi
autoistutussansa
Monikon inessiivi
autoistutuissa
Monikon inessiivi
autoistutuissani
Monikon inessiivi
autoistutuissasi
Monikon inessiivi
autoistutuissamme
Monikon inessiivi
autoistutuissanne
Monikon inessiivi
autoistutuissaan
Monikon inessiivi
autoistutuissansa
Elatiivi
autoistutusta
Elatiivi
autoistutustani
Elatiivi
autoistutustasi
Elatiivi
autoistutustamme
Elatiivi
autoistutustanne
Elatiivi
autoistutustaan
Elatiivi
autoistutustansa
Monikon elatiivi
autoistutuista
Monikon elatiivi
autoistutuistani
Monikon elatiivi
autoistutuistasi
Monikon elatiivi
autoistutuistamme
Monikon elatiivi
autoistutuistanne
Monikon elatiivi
autoistutuistaan
Monikon elatiivi
autoistutuistansa
Illatiivi
autoistuttuun
Illatiivi
autoistuttuuni
Illatiivi
autoistuttuusi
Illatiivi
autoistuttuumme
Illatiivi
autoistuttuunne
Illatiivi
autoistuttuunsa
Monikon illatiivi
autoistuttuihin
Monikon illatiivi
autoistuttuihini
Monikon illatiivi
autoistuttuihisi
Monikon illatiivi
autoistuttuihimme
Monikon illatiivi
autoistuttuihinne
Monikon illatiivi
autoistuttuihinsa
Adessiivi
autoistutulla
Adessiivi
autoistutullani
Adessiivi
autoistutullasi
Adessiivi
autoistutullamme
Adessiivi
autoistutullanne
Adessiivi
autoistutullaan
Adessiivi
autoistutullansa
Monikon adessiivi
autoistutuilla
Monikon adessiivi
autoistutuillani
Monikon adessiivi
autoistutuillasi
Monikon adessiivi
autoistutuillamme
Monikon adessiivi
autoistutuillanne
Monikon adessiivi
autoistutuillaan
Monikon adessiivi
autoistutuillansa
Ablatiivi
autoistutulta
Ablatiivi
autoistutultani
Ablatiivi
autoistutultasi
Ablatiivi
autoistutultamme
Ablatiivi
autoistutultanne
Ablatiivi
autoistutultaan
Ablatiivi
autoistutultansa
Monikon ablatiivi
autoistutuilta
Monikon ablatiivi
autoistutuiltani
Monikon ablatiivi
autoistutuiltasi
Monikon ablatiivi
autoistutuiltamme
Monikon ablatiivi
autoistutuiltanne
Monikon ablatiivi
autoistutuiltaan
Monikon ablatiivi
autoistutuiltansa
Allatiivi
autoistutulle
Allatiivi
autoistutulleni
Allatiivi
autoistutullesi
Allatiivi
autoistutullemme
Allatiivi
autoistutullenne
Allatiivi
autoistutulleen
Allatiivi
autoistutullensa
Monikon allatiivi
autoistutuille
Monikon allatiivi
autoistutuilleni
Monikon allatiivi
autoistutuillesi
Monikon allatiivi
autoistutuillemme
Monikon allatiivi
autoistutuillenne
Monikon allatiivi
autoistutuilleen
Monikon allatiivi
autoistutuillensa
Essiivi
autoistuttuna
Essiivi
autoistuttunani
Essiivi
autoistuttunasi
Essiivi
autoistuttunamme
Essiivi
autoistuttunanne
Essiivi
autoistuttunaan
Essiivi
autoistuttunansa
Monikon essiivi
autoistuttuina
Monikon essiivi
autoistuttuinani
Monikon essiivi
autoistuttuinasi
Monikon essiivi
autoistuttuinamme
Monikon essiivi
autoistuttuinanne
Monikon essiivi
autoistuttuinaan
Monikon essiivi
autoistuttuinansa
Translatiivi
autoistutuksi
Translatiivi
autoistutukseni
Translatiivi
autoistutuksesi
Translatiivi
autoistutuksemme
Translatiivi
autoistutuksenne
Translatiivi
autoistutukseen
Translatiivi
autoistutuksensa
Monikon translatiivi
autoistutuiksi
Monikon translatiivi
autoistutuikseni
Monikon translatiivi
autoistutuiksesi
Monikon translatiivi
autoistutuiksemme
Monikon translatiivi
autoistutuiksenne
Monikon translatiivi
autoistutuikseen
Monikon translatiivi
autoistutuiksensa
Monikon instruktiivi
autoistutuin
Abessiivi
autoistututta
Abessiivi
autoistututtani
Abessiivi
autoistututtasi
Abessiivi
autoistututtamme
Abessiivi
autoistututtanne
Abessiivi
autoistututtaan
Abessiivi
autoistututtansa
Monikon abessiivi
autoistutuitta
Monikon abessiivi
autoistutuittani
Monikon abessiivi
autoistutuittasi
Monikon abessiivi
autoistutuittamme
Monikon abessiivi
autoistutuittanne
Monikon abessiivi
autoistutuittaan
Monikon abessiivi
autoistutuittansa
Monikon komitatiivi
autoistuttuine
Monikon komitatiivi
autoistuttuineni
Monikon komitatiivi
autoistuttuinesi
Monikon komitatiivi
autoistuttuinemme
Monikon komitatiivi
autoistuttuinenne
Monikon komitatiivi
autoistuttuineen
Monikon komitatiivi
autoistuttuinensa
Monikon akkusatiivi
autoistutut
Monikon akkusatiivi
autoistuttuni
Monikon akkusatiivi
autoistuttusi
Monikon akkusatiivi
autoistuttumme
Monikon akkusatiivi
autoistuttunne
Monikon akkusatiivi
autoistuttunsa
Akkusatiivi
autoistuttuni
Akkusatiivi
autoistuttusi
Akkusatiivi
autoistuttumme
Akkusatiivi
autoistuttunne
Akkusatiivi
autoistuttunsa
Luokat
Verbit