Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoabsorboidututMonikkoabsorboiduttuni
MonikkoabsorboiduttusiMonikkoabsorboiduttumme
MonikkoabsorboiduttunneMonikkoabsorboiduttunsa
GenetiiviabsorboidutunGenetiiviabsorboiduttuni
GenetiiviabsorboiduttusiGenetiiviabsorboiduttumme
GenetiiviabsorboiduttunneGenetiiviabsorboiduttunsa
Monikon genetiiviabsorboiduttujenMonikon genetiiviabsorboiduttujeni
Monikon genetiiviabsorboiduttujesiMonikon genetiiviabsorboiduttujemme
Monikon genetiiviabsorboiduttujenneMonikon genetiiviabsorboiduttujensa
PartitiiviabsorboiduttuaPartitiiviabsorboiduttuani
PartitiiviabsorboiduttuasiPartitiiviabsorboiduttuamme
PartitiiviabsorboiduttuannePartitiiviabsorboiduttuaan
PartitiiviabsorboiduttuansaMonikon partitiiviabsorboiduttuja
Monikon partitiiviabsorboiduttujaniMonikon partitiiviabsorboiduttujasi
Monikon partitiiviabsorboiduttujammeMonikon partitiiviabsorboiduttujanne
Monikon partitiiviabsorboiduttujaanMonikon partitiiviabsorboiduttujansa
InessiiviabsorboidutussaInessiiviabsorboidutussani
InessiiviabsorboidutussasiInessiiviabsorboidutussamme
InessiiviabsorboidutussanneInessiiviabsorboidutussaan
InessiiviabsorboidutussansaMonikon inessiiviabsorboidutuissa
Monikon inessiiviabsorboidutuissaniMonikon inessiiviabsorboidutuissasi
Monikon inessiiviabsorboidutuissammeMonikon inessiiviabsorboidutuissanne
Monikon inessiiviabsorboidutuissaanMonikon inessiiviabsorboidutuissansa
ElatiiviabsorboidutustaElatiiviabsorboidutustani
ElatiiviabsorboidutustasiElatiiviabsorboidutustamme
ElatiiviabsorboidutustanneElatiiviabsorboidutustaan
ElatiiviabsorboidutustansaMonikon elatiiviabsorboidutuista
Monikon elatiiviabsorboidutuistaniMonikon elatiiviabsorboidutuistasi
Monikon elatiiviabsorboidutuistammeMonikon elatiiviabsorboidutuistanne
Monikon elatiiviabsorboidutuistaanMonikon elatiiviabsorboidutuistansa
IllatiiviabsorboiduttuunIllatiiviabsorboiduttuuni
IllatiiviabsorboiduttuusiIllatiiviabsorboiduttuumme
IllatiiviabsorboiduttuunneIllatiiviabsorboiduttuunsa
Monikon illatiiviabsorboiduttuihinMonikon illatiiviabsorboiduttuihini
Monikon illatiiviabsorboiduttuihisiMonikon illatiiviabsorboiduttuihimme
Monikon illatiiviabsorboiduttuihinneMonikon illatiiviabsorboiduttuihinsa
AdessiiviabsorboidutullaAdessiiviabsorboidutullani
AdessiiviabsorboidutullasiAdessiiviabsorboidutullamme
AdessiiviabsorboidutullanneAdessiiviabsorboidutullaan
AdessiiviabsorboidutullansaMonikon adessiiviabsorboidutuilla
Monikon adessiiviabsorboidutuillaniMonikon adessiiviabsorboidutuillasi
Monikon adessiiviabsorboidutuillammeMonikon adessiiviabsorboidutuillanne
Monikon adessiiviabsorboidutuillaanMonikon adessiiviabsorboidutuillansa
AblatiiviabsorboidutultaAblatiiviabsorboidutultani
AblatiiviabsorboidutultasiAblatiiviabsorboidutultamme
AblatiiviabsorboidutultanneAblatiiviabsorboidutultaan
AblatiiviabsorboidutultansaMonikon ablatiiviabsorboidutuilta
Monikon ablatiiviabsorboidutuiltaniMonikon ablatiiviabsorboidutuiltasi
Monikon ablatiiviabsorboidutuiltammeMonikon ablatiiviabsorboidutuiltanne
Monikon ablatiiviabsorboidutuiltaanMonikon ablatiiviabsorboidutuiltansa
AllatiiviabsorboidutulleAllatiiviabsorboidutulleni
AllatiiviabsorboidutullesiAllatiiviabsorboidutullemme
AllatiiviabsorboidutullenneAllatiiviabsorboidutulleen
AllatiiviabsorboidutullensaMonikon allatiiviabsorboidutuille
Monikon allatiiviabsorboidutuilleniMonikon allatiiviabsorboidutuillesi
Monikon allatiiviabsorboidutuillemmeMonikon allatiiviabsorboidutuillenne
Monikon allatiiviabsorboidutuilleenMonikon allatiiviabsorboidutuillensa
EssiiviabsorboiduttunaEssiiviabsorboiduttunani
EssiiviabsorboiduttunasiEssiiviabsorboiduttunamme
EssiiviabsorboiduttunanneEssiiviabsorboiduttunaan
EssiiviabsorboiduttunansaMonikon essiiviabsorboiduttuina
Monikon essiiviabsorboiduttuinaniMonikon essiiviabsorboiduttuinasi
Monikon essiiviabsorboiduttuinammeMonikon essiiviabsorboiduttuinanne
Monikon essiiviabsorboiduttuinaanMonikon essiiviabsorboiduttuinansa
TranslatiiviabsorboidutuksiTranslatiiviabsorboidutukseni
TranslatiiviabsorboidutuksesiTranslatiiviabsorboidutuksemme
TranslatiiviabsorboidutuksenneTranslatiiviabsorboidutukseen
TranslatiiviabsorboidutuksensaMonikon translatiiviabsorboidutuiksi
Monikon translatiiviabsorboidutuikseniMonikon translatiiviabsorboidutuiksesi
Monikon translatiiviabsorboidutuiksemmeMonikon translatiiviabsorboidutuiksenne
Monikon translatiiviabsorboidutuikseenMonikon translatiiviabsorboidutuiksensa
Monikon instruktiiviabsorboidutuinAbessiiviabsorboidututta
AbessiiviabsorboidututtaniAbessiiviabsorboidututtasi
AbessiiviabsorboidututtammeAbessiiviabsorboidututtanne
AbessiiviabsorboidututtaanAbessiiviabsorboidututtansa
Monikon abessiiviabsorboidutuittaMonikon abessiiviabsorboidutuittani
Monikon abessiiviabsorboidutuittasiMonikon abessiiviabsorboidutuittamme
Monikon abessiiviabsorboidutuittanneMonikon abessiiviabsorboidutuittaan
Monikon abessiiviabsorboidutuittansaMonikon komitatiiviabsorboiduttuine
Monikon komitatiiviabsorboiduttuineniMonikon komitatiiviabsorboiduttuinesi
Monikon komitatiiviabsorboiduttuinemmeMonikon komitatiiviabsorboiduttuinenne
Monikon komitatiiviabsorboiduttuineenMonikon komitatiiviabsorboiduttuinensa
Monikon akkusatiiviabsorboidututMonikon akkusatiiviabsorboiduttuni
Monikon akkusatiiviabsorboiduttusiMonikon akkusatiiviabsorboiduttumme
Monikon akkusatiiviabsorboiduttunneMonikon akkusatiiviabsorboiduttunsa
AkkusatiiviabsorboiduttuniAkkusatiiviabsorboiduttusi
AkkusatiiviabsorboiduttummeAkkusatiiviabsorboiduttunne
Akkusatiiviabsorboiduttunsa

Luokat