Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
absorboiduit
absorboiduitte
absorboidut
absorboiduta
absorboiduttane
absorboiduttaneen
absorboidutte
absorboiduttiin
absorboimisaine
absorboin
absorboinnin
absorboinnit
Taivutusmuodot
Monikko
absorboidutut
Monikko
absorboiduttuni
Monikko
absorboiduttusi
Monikko
absorboiduttumme
Monikko
absorboiduttunne
Monikko
absorboiduttunsa
Genetiivi
absorboidutun
Genetiivi
absorboiduttuni
Genetiivi
absorboiduttusi
Genetiivi
absorboiduttumme
Genetiivi
absorboiduttunne
Genetiivi
absorboiduttunsa
Monikon genetiivi
absorboiduttujen
Monikon genetiivi
absorboiduttujeni
Monikon genetiivi
absorboiduttujesi
Monikon genetiivi
absorboiduttujemme
Monikon genetiivi
absorboiduttujenne
Monikon genetiivi
absorboiduttujensa
Partitiivi
absorboiduttua
Partitiivi
absorboiduttuani
Partitiivi
absorboiduttuasi
Partitiivi
absorboiduttuamme
Partitiivi
absorboiduttuanne
Partitiivi
absorboiduttuaan
Partitiivi
absorboiduttuansa
Monikon partitiivi
absorboiduttuja
Monikon partitiivi
absorboiduttujani
Monikon partitiivi
absorboiduttujasi
Monikon partitiivi
absorboiduttujamme
Monikon partitiivi
absorboiduttujanne
Monikon partitiivi
absorboiduttujaan
Monikon partitiivi
absorboiduttujansa
Inessiivi
absorboidutussa
Inessiivi
absorboidutussani
Inessiivi
absorboidutussasi
Inessiivi
absorboidutussamme
Inessiivi
absorboidutussanne
Inessiivi
absorboidutussaan
Inessiivi
absorboidutussansa
Monikon inessiivi
absorboidutuissa
Monikon inessiivi
absorboidutuissani
Monikon inessiivi
absorboidutuissasi
Monikon inessiivi
absorboidutuissamme
Monikon inessiivi
absorboidutuissanne
Monikon inessiivi
absorboidutuissaan
Monikon inessiivi
absorboidutuissansa
Elatiivi
absorboidutusta
Elatiivi
absorboidutustani
Elatiivi
absorboidutustasi
Elatiivi
absorboidutustamme
Elatiivi
absorboidutustanne
Elatiivi
absorboidutustaan
Elatiivi
absorboidutustansa
Monikon elatiivi
absorboidutuista
Monikon elatiivi
absorboidutuistani
Monikon elatiivi
absorboidutuistasi
Monikon elatiivi
absorboidutuistamme
Monikon elatiivi
absorboidutuistanne
Monikon elatiivi
absorboidutuistaan
Monikon elatiivi
absorboidutuistansa
Illatiivi
absorboiduttuun
Illatiivi
absorboiduttuuni
Illatiivi
absorboiduttuusi
Illatiivi
absorboiduttuumme
Illatiivi
absorboiduttuunne
Illatiivi
absorboiduttuunsa
Monikon illatiivi
absorboiduttuihin
Monikon illatiivi
absorboiduttuihini
Monikon illatiivi
absorboiduttuihisi
Monikon illatiivi
absorboiduttuihimme
Monikon illatiivi
absorboiduttuihinne
Monikon illatiivi
absorboiduttuihinsa
Adessiivi
absorboidutulla
Adessiivi
absorboidutullani
Adessiivi
absorboidutullasi
Adessiivi
absorboidutullamme
Adessiivi
absorboidutullanne
Adessiivi
absorboidutullaan
Adessiivi
absorboidutullansa
Monikon adessiivi
absorboidutuilla
Monikon adessiivi
absorboidutuillani
Monikon adessiivi
absorboidutuillasi
Monikon adessiivi
absorboidutuillamme
Monikon adessiivi
absorboidutuillanne
Monikon adessiivi
absorboidutuillaan
Monikon adessiivi
absorboidutuillansa
Ablatiivi
absorboidutulta
Ablatiivi
absorboidutultani
Ablatiivi
absorboidutultasi
Ablatiivi
absorboidutultamme
Ablatiivi
absorboidutultanne
Ablatiivi
absorboidutultaan
Ablatiivi
absorboidutultansa
Monikon ablatiivi
absorboidutuilta
Monikon ablatiivi
absorboidutuiltani
Monikon ablatiivi
absorboidutuiltasi
Monikon ablatiivi
absorboidutuiltamme
Monikon ablatiivi
absorboidutuiltanne
Monikon ablatiivi
absorboidutuiltaan
Monikon ablatiivi
absorboidutuiltansa
Allatiivi
absorboidutulle
Allatiivi
absorboidutulleni
Allatiivi
absorboidutullesi
Allatiivi
absorboidutullemme
Allatiivi
absorboidutullenne
Allatiivi
absorboidutulleen
Allatiivi
absorboidutullensa
Monikon allatiivi
absorboidutuille
Monikon allatiivi
absorboidutuilleni
Monikon allatiivi
absorboidutuillesi
Monikon allatiivi
absorboidutuillemme
Monikon allatiivi
absorboidutuillenne
Monikon allatiivi
absorboidutuilleen
Monikon allatiivi
absorboidutuillensa
Essiivi
absorboiduttuna
Essiivi
absorboiduttunani
Essiivi
absorboiduttunasi
Essiivi
absorboiduttunamme
Essiivi
absorboiduttunanne
Essiivi
absorboiduttunaan
Essiivi
absorboiduttunansa
Monikon essiivi
absorboiduttuina
Monikon essiivi
absorboiduttuinani
Monikon essiivi
absorboiduttuinasi
Monikon essiivi
absorboiduttuinamme
Monikon essiivi
absorboiduttuinanne
Monikon essiivi
absorboiduttuinaan
Monikon essiivi
absorboiduttuinansa
Translatiivi
absorboidutuksi
Translatiivi
absorboidutukseni
Translatiivi
absorboidutuksesi
Translatiivi
absorboidutuksemme
Translatiivi
absorboidutuksenne
Translatiivi
absorboidutukseen
Translatiivi
absorboidutuksensa
Monikon translatiivi
absorboidutuiksi
Monikon translatiivi
absorboidutuikseni
Monikon translatiivi
absorboidutuiksesi
Monikon translatiivi
absorboidutuiksemme
Monikon translatiivi
absorboidutuiksenne
Monikon translatiivi
absorboidutuikseen
Monikon translatiivi
absorboidutuiksensa
Monikon instruktiivi
absorboidutuin
Abessiivi
absorboidututta
Abessiivi
absorboidututtani
Abessiivi
absorboidututtasi
Abessiivi
absorboidututtamme
Abessiivi
absorboidututtanne
Abessiivi
absorboidututtaan
Abessiivi
absorboidututtansa
Monikon abessiivi
absorboidutuitta
Monikon abessiivi
absorboidutuittani
Monikon abessiivi
absorboidutuittasi
Monikon abessiivi
absorboidutuittamme
Monikon abessiivi
absorboidutuittanne
Monikon abessiivi
absorboidutuittaan
Monikon abessiivi
absorboidutuittansa
Monikon komitatiivi
absorboiduttuine
Monikon komitatiivi
absorboiduttuineni
Monikon komitatiivi
absorboiduttuinesi
Monikon komitatiivi
absorboiduttuinemme
Monikon komitatiivi
absorboiduttuinenne
Monikon komitatiivi
absorboiduttuineen
Monikon komitatiivi
absorboiduttuinensa
Monikon akkusatiivi
absorboidutut
Monikon akkusatiivi
absorboiduttuni
Monikon akkusatiivi
absorboiduttusi
Monikon akkusatiivi
absorboiduttumme
Monikon akkusatiivi
absorboiduttunne
Monikon akkusatiivi
absorboiduttunsa
Akkusatiivi
absorboiduttuni
Akkusatiivi
absorboiduttusi
Akkusatiivi
absorboiduttumme
Akkusatiivi
absorboiduttunne
Akkusatiivi
absorboiduttunsa
Luokat
Verbit