Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Määritelmät

Substantiivi

  1. intialainen maattava kantotuoli

Taivutusmuodot

MonikkopalankiinitGenetiivipalankiinin
Monikon genetiivipalankiinienPartitiivipalankiinia
Monikon partitiivipalankiinejaInessiivipalankiinissa
Monikon inessiivipalankiineissaElatiivipalankiinista
Monikon elatiivipalankiineistaIllatiivipalankiiniin
Monikon illatiivipalankiineihinAdessiivipalankiinilla
Monikon adessiivipalankiineillaAblatiivipalankiinilta
Monikon ablatiivipalankiineiltaAllatiivipalankiinille
Monikon allatiivipalankiineilleEssiivipalankiinina
Monikon essiivipalankiineinaTranslatiivipalankiiniksi
Monikon translatiivipalankiineiksiMonikon instruktiivipalankiinein
AbessiivipalankiinittaMonikon abessiivipalankiineitta
Monikon akkusatiivipalankiinit

Luokat