Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
1.
  • ÄäntäminenFrance
2.

Taivutusmuodot

MonikkokitisijätGenetiivikitisijän
Monikon genetiivikitisijienPartitiivikitisijää
Monikon partitiivikitisijiäInessiivikitisijässä
Monikon inessiivikitisijissäElatiivikitisijästä
Monikon elatiivikitisijistäIllatiivikitisijään
Monikon illatiivikitisijiinAdessiivikitisijällä
Monikon adessiivikitisijilläAblatiivikitisijältä
Monikon ablatiivikitisijiltäAllatiivikitisijälle
Monikon allatiivikitisijilleEssiivikitisijänä
Monikon essiivikitisijinäTranslatiivikitisijäksi
Monikon translatiivikitisijiksiMonikon instruktiivikitisijin
AbessiivikitisijättäMonikon abessiivikitisijittä
Monikon akkusatiivikitisijät