Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈiskuˌʋɑsɑrɑ/
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUK
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoiskuvasaratGenetiiviiskuvasaran
Monikon genetiiviiskuvasaroidenMonikon genetiiviiskuvasaroitten
PartitiiviiskuvasaraaMonikon partitiiviiskuvasaroita
InessiiviiskuvasarassaMonikon inessiiviiskuvasaroissa
ElatiiviiskuvasarastaMonikon elatiiviiskuvasaroista
IllatiiviiskuvasaraanMonikon illatiiviiskuvasaroihin
AdessiiviiskuvasarallaMonikon adessiiviiskuvasaroilla
AblatiiviiskuvasaraltaMonikon ablatiiviiskuvasaroilta
AllatiiviiskuvasaralleMonikon allatiiviiskuvasaroille
EssiiviiskuvasaranaMonikon essiiviiskuvasaroina
TranslatiiviiskuvasaraksiMonikon translatiiviiskuvasaroiksi
Monikon instruktiiviiskuvasaroinAbessiiviiskuvasaratta
Monikon abessiiviiskuvasaroittaMonikon akkusatiiviiskuvasarat

Luokat