Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.harvinainen

Taivutusmuodot

MonikkofillumenistitGenetiivifillumenistin
Monikon genetiivifillumenistienPartitiivifillumenistiä
Monikon partitiivifillumenistejäInessiivifillumenistissä
Monikon inessiivifillumenisteissäElatiivifillumenististä
Monikon elatiivifillumenisteistäIllatiivifillumenistiin
Monikon illatiivifillumenisteihinAdessiivifillumenistillä
Monikon adessiivifillumenisteilläAblatiivifillumenistiltä
Monikon ablatiivifillumenisteiltäAllatiivifillumenistille
Monikon allatiivifillumenisteilleEssiivifillumenistinä
Monikon essiivifillumenisteinäTranslatiivifillumenistiksi
Monikon translatiivifillumenisteiksiMonikon instruktiivifillumenistein
AbessiivifillumenistittäMonikon abessiivifillumenisteittä
Monikon akkusatiivifillumenistit