Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoavokuistitGenetiiviavokuistin
Monikon genetiiviavokuistienPartitiiviavokuistia
Monikon partitiiviavokuistejaInessiiviavokuistissa
Monikon inessiiviavokuisteissaElatiiviavokuistista
Monikon elatiiviavokuisteistaIllatiiviavokuistiin
Monikon illatiiviavokuisteihinAdessiiviavokuistilla
Monikon adessiiviavokuisteillaAblatiiviavokuistilta
Monikon ablatiiviavokuisteiltaAllatiiviavokuistille
Monikon allatiiviavokuisteilleEssiiviavokuistina
Monikon essiiviavokuisteinaTranslatiiviavokuistiksi
Monikon translatiiviavokuisteiksiMonikon instruktiiviavokuistein
AbessiiviavokuistittaMonikon abessiiviavokuisteitta
Monikon akkusatiiviavokuistit