Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
gabled
Taivutusmuodot
Monikko
harjakattoiset
Monikko
harjakattoiseni
Monikko
harjakattoisesi
Monikko
harjakattoisemme
Monikko
harjakattoisenne
Monikko
harjakattoisensa
Genetiivi
harjakattoisen
Genetiivi
harjakattoiseni
Genetiivi
harjakattoisesi
Genetiivi
harjakattoisemme
Genetiivi
harjakattoisenne
Genetiivi
harjakattoisensa
Monikon genetiivi
harjakattoisten
Monikon genetiivi
harjakattoisien
Monikon genetiivi
harjakattoisteni
Monikon genetiivi
harjakattoisieni
Monikon genetiivi
harjakattoistesi
Monikon genetiivi
harjakattoisiesi
Monikon genetiivi
harjakattoistemme
Monikon genetiivi
harjakattoisiemme
Monikon genetiivi
harjakattoistenne
Monikon genetiivi
harjakattoisienne
Monikon genetiivi
harjakattoistensa
Monikon genetiivi
harjakattoisiensa
Partitiivi
harjakattoista
Partitiivi
harjakattoistani
Partitiivi
harjakattoistasi
Partitiivi
harjakattoistamme
Partitiivi
harjakattoistanne
Partitiivi
harjakattoistaan
Partitiivi
harjakattoistansa
Monikon partitiivi
harjakattoisia
Monikon partitiivi
harjakattoisiani
Monikon partitiivi
harjakattoisiasi
Monikon partitiivi
harjakattoisiamme
Monikon partitiivi
harjakattoisianne
Monikon partitiivi
harjakattoisiaan
Monikon partitiivi
harjakattoisiansa
Inessiivi
harjakattoisessa
Inessiivi
harjakattoisessani
Inessiivi
harjakattoisessasi
Inessiivi
harjakattoisessamme
Inessiivi
harjakattoisessanne
Inessiivi
harjakattoisessaan
Inessiivi
harjakattoisessansa
Monikon inessiivi
harjakattoisissa
Monikon inessiivi
harjakattoisissani
Monikon inessiivi
harjakattoisissasi
Monikon inessiivi
harjakattoisissamme
Monikon inessiivi
harjakattoisissanne
Monikon inessiivi
harjakattoisissaan
Monikon inessiivi
harjakattoisissansa
Elatiivi
harjakattoisesta
Elatiivi
harjakattoisestani
Elatiivi
harjakattoisestasi
Elatiivi
harjakattoisestamme
Elatiivi
harjakattoisestanne
Elatiivi
harjakattoisestaan
Elatiivi
harjakattoisestansa
Monikon elatiivi
harjakattoisista
Monikon elatiivi
harjakattoisistani
Monikon elatiivi
harjakattoisistasi
Monikon elatiivi
harjakattoisistamme
Monikon elatiivi
harjakattoisistanne
Monikon elatiivi
harjakattoisistaan
Monikon elatiivi
harjakattoisistansa
Illatiivi
harjakattoiseen
Illatiivi
harjakattoiseeni
Illatiivi
harjakattoiseesi
Illatiivi
harjakattoiseemme
Illatiivi
harjakattoiseenne
Illatiivi
harjakattoiseensa
Monikon illatiivi
harjakattoisiin
Monikon illatiivi
harjakattoisiini
Monikon illatiivi
harjakattoisiisi
Monikon illatiivi
harjakattoisiimme
Monikon illatiivi
harjakattoisiinne
Monikon illatiivi
harjakattoisiinsa
Adessiivi
harjakattoisella
Adessiivi
harjakattoisellani
Adessiivi
harjakattoisellasi
Adessiivi
harjakattoisellamme
Adessiivi
harjakattoisellanne
Adessiivi
harjakattoisellaan
Adessiivi
harjakattoisellansa
Monikon adessiivi
harjakattoisilla
Monikon adessiivi
harjakattoisillani
Monikon adessiivi
harjakattoisillasi
Monikon adessiivi
harjakattoisillamme
Monikon adessiivi
harjakattoisillanne
Monikon adessiivi
harjakattoisillaan
Monikon adessiivi
harjakattoisillansa
Ablatiivi
harjakattoiselta
Ablatiivi
harjakattoiseltani
Ablatiivi
harjakattoiseltasi
Ablatiivi
harjakattoiseltamme
Ablatiivi
harjakattoiseltanne
Ablatiivi
harjakattoiseltaan
Ablatiivi
harjakattoiseltansa
Monikon ablatiivi
harjakattoisilta
Monikon ablatiivi
harjakattoisiltani
Monikon ablatiivi
harjakattoisiltasi
Monikon ablatiivi
harjakattoisiltamme
Monikon ablatiivi
harjakattoisiltanne
Monikon ablatiivi
harjakattoisiltaan
Monikon ablatiivi
harjakattoisiltansa
Allatiivi
harjakattoiselle
Allatiivi
harjakattoiselleni
Allatiivi
harjakattoisellesi
Allatiivi
harjakattoisellemme
Allatiivi
harjakattoisellenne
Allatiivi
harjakattoiselleen
Allatiivi
harjakattoisellensa
Monikon allatiivi
harjakattoisille
Monikon allatiivi
harjakattoisilleni
Monikon allatiivi
harjakattoisillesi
Monikon allatiivi
harjakattoisillemme
Monikon allatiivi
harjakattoisillenne
Monikon allatiivi
harjakattoisilleen
Monikon allatiivi
harjakattoisillensa
Essiivi
harjakattoisena
Essiivi
harjakattoisenani
Essiivi
harjakattoisenasi
Essiivi
harjakattoisenamme
Essiivi
harjakattoisenanne
Essiivi
harjakattoisenaan
Essiivi
harjakattoisenansa
Monikon essiivi
harjakattoisina
Monikon essiivi
harjakattoisinani
Monikon essiivi
harjakattoisinasi
Monikon essiivi
harjakattoisinamme
Monikon essiivi
harjakattoisinanne
Monikon essiivi
harjakattoisinaan
Monikon essiivi
harjakattoisinansa
Translatiivi
harjakattoiseksi
Translatiivi
harjakattoisekseni
Translatiivi
harjakattoiseksesi
Translatiivi
harjakattoiseksemme
Translatiivi
harjakattoiseksenne
Translatiivi
harjakattoisekseen
Translatiivi
harjakattoiseksensa
Monikon translatiivi
harjakattoisiksi
Monikon translatiivi
harjakattoisikseni
Monikon translatiivi
harjakattoisiksesi
Monikon translatiivi
harjakattoisiksemme
Monikon translatiivi
harjakattoisiksenne
Monikon translatiivi
harjakattoisikseen
Monikon translatiivi
harjakattoisiksensa
Monikon instruktiivi
harjakattoisin
Abessiivi
harjakattoisetta
Abessiivi
harjakattoisettani
Abessiivi
harjakattoisettasi
Abessiivi
harjakattoisettamme
Abessiivi
harjakattoisettanne
Abessiivi
harjakattoisettaan
Abessiivi
harjakattoisettansa
Monikon abessiivi
harjakattoisitta
Monikon abessiivi
harjakattoisittani
Monikon abessiivi
harjakattoisittasi
Monikon abessiivi
harjakattoisittamme
Monikon abessiivi
harjakattoisittanne
Monikon abessiivi
harjakattoisittaan
Monikon abessiivi
harjakattoisittansa
Monikon komitatiivi
harjakattoisine
Monikon komitatiivi
harjakattoisineni
Monikon komitatiivi
harjakattoisinesi
Monikon komitatiivi
harjakattoisinemme
Monikon komitatiivi
harjakattoisinenne
Monikon komitatiivi
harjakattoisineen
Monikon komitatiivi
harjakattoisinensa
Monikon akkusatiivi
harjakattoiset
Monikon akkusatiivi
harjakattoiseni
Monikon akkusatiivi
harjakattoisesi
Monikon akkusatiivi
harjakattoisemme
Monikon akkusatiivi
harjakattoisenne
Monikon akkusatiivi
harjakattoisensa
Akkusatiivi
harjakattoiseni
Akkusatiivi
harjakattoisesi
Akkusatiivi
harjakattoisemme
Akkusatiivi
harjakattoisenne
Akkusatiivi
harjakattoisensa