Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoharjakattoisetMonikkoharjakattoiseni
MonikkoharjakattoisesiMonikkoharjakattoisemme
MonikkoharjakattoisenneMonikkoharjakattoisensa
GenetiiviharjakattoisenGenetiiviharjakattoiseni
GenetiiviharjakattoisesiGenetiiviharjakattoisemme
GenetiiviharjakattoisenneGenetiiviharjakattoisensa
Monikon genetiiviharjakattoistenMonikon genetiiviharjakattoisien
Monikon genetiiviharjakattoisteniMonikon genetiiviharjakattoisieni
Monikon genetiiviharjakattoistesiMonikon genetiiviharjakattoisiesi
Monikon genetiiviharjakattoistemmeMonikon genetiiviharjakattoisiemme
Monikon genetiiviharjakattoistenneMonikon genetiiviharjakattoisienne
Monikon genetiiviharjakattoistensaMonikon genetiiviharjakattoisiensa
PartitiiviharjakattoistaPartitiiviharjakattoistani
PartitiiviharjakattoistasiPartitiiviharjakattoistamme
PartitiiviharjakattoistannePartitiiviharjakattoistaan
PartitiiviharjakattoistansaMonikon partitiiviharjakattoisia
Monikon partitiiviharjakattoisianiMonikon partitiiviharjakattoisiasi
Monikon partitiiviharjakattoisiammeMonikon partitiiviharjakattoisianne
Monikon partitiiviharjakattoisiaanMonikon partitiiviharjakattoisiansa
InessiiviharjakattoisessaInessiiviharjakattoisessani
InessiiviharjakattoisessasiInessiiviharjakattoisessamme
InessiiviharjakattoisessanneInessiiviharjakattoisessaan
InessiiviharjakattoisessansaMonikon inessiiviharjakattoisissa
Monikon inessiiviharjakattoisissaniMonikon inessiiviharjakattoisissasi
Monikon inessiiviharjakattoisissammeMonikon inessiiviharjakattoisissanne
Monikon inessiiviharjakattoisissaanMonikon inessiiviharjakattoisissansa
ElatiiviharjakattoisestaElatiiviharjakattoisestani
ElatiiviharjakattoisestasiElatiiviharjakattoisestamme
ElatiiviharjakattoisestanneElatiiviharjakattoisestaan
ElatiiviharjakattoisestansaMonikon elatiiviharjakattoisista
Monikon elatiiviharjakattoisistaniMonikon elatiiviharjakattoisistasi
Monikon elatiiviharjakattoisistammeMonikon elatiiviharjakattoisistanne
Monikon elatiiviharjakattoisistaanMonikon elatiiviharjakattoisistansa
IllatiiviharjakattoiseenIllatiiviharjakattoiseeni
IllatiiviharjakattoiseesiIllatiiviharjakattoiseemme
IllatiiviharjakattoiseenneIllatiiviharjakattoiseensa
Monikon illatiiviharjakattoisiinMonikon illatiiviharjakattoisiini
Monikon illatiiviharjakattoisiisiMonikon illatiiviharjakattoisiimme
Monikon illatiiviharjakattoisiinneMonikon illatiiviharjakattoisiinsa
AdessiiviharjakattoisellaAdessiiviharjakattoisellani
AdessiiviharjakattoisellasiAdessiiviharjakattoisellamme
AdessiiviharjakattoisellanneAdessiiviharjakattoisellaan
AdessiiviharjakattoisellansaMonikon adessiiviharjakattoisilla
Monikon adessiiviharjakattoisillaniMonikon adessiiviharjakattoisillasi
Monikon adessiiviharjakattoisillammeMonikon adessiiviharjakattoisillanne
Monikon adessiiviharjakattoisillaanMonikon adessiiviharjakattoisillansa
AblatiiviharjakattoiseltaAblatiiviharjakattoiseltani
AblatiiviharjakattoiseltasiAblatiiviharjakattoiseltamme
AblatiiviharjakattoiseltanneAblatiiviharjakattoiseltaan
AblatiiviharjakattoiseltansaMonikon ablatiiviharjakattoisilta
Monikon ablatiiviharjakattoisiltaniMonikon ablatiiviharjakattoisiltasi
Monikon ablatiiviharjakattoisiltammeMonikon ablatiiviharjakattoisiltanne
Monikon ablatiiviharjakattoisiltaanMonikon ablatiiviharjakattoisiltansa
AllatiiviharjakattoiselleAllatiiviharjakattoiselleni
AllatiiviharjakattoisellesiAllatiiviharjakattoisellemme
AllatiiviharjakattoisellenneAllatiiviharjakattoiselleen
AllatiiviharjakattoisellensaMonikon allatiiviharjakattoisille
Monikon allatiiviharjakattoisilleniMonikon allatiiviharjakattoisillesi
Monikon allatiiviharjakattoisillemmeMonikon allatiiviharjakattoisillenne
Monikon allatiiviharjakattoisilleenMonikon allatiiviharjakattoisillensa
EssiiviharjakattoisenaEssiiviharjakattoisenani
EssiiviharjakattoisenasiEssiiviharjakattoisenamme
EssiiviharjakattoisenanneEssiiviharjakattoisenaan
EssiiviharjakattoisenansaMonikon essiiviharjakattoisina
Monikon essiiviharjakattoisinaniMonikon essiiviharjakattoisinasi
Monikon essiiviharjakattoisinammeMonikon essiiviharjakattoisinanne
Monikon essiiviharjakattoisinaanMonikon essiiviharjakattoisinansa
TranslatiiviharjakattoiseksiTranslatiiviharjakattoisekseni
TranslatiiviharjakattoiseksesiTranslatiiviharjakattoiseksemme
TranslatiiviharjakattoiseksenneTranslatiiviharjakattoisekseen
TranslatiiviharjakattoiseksensaMonikon translatiiviharjakattoisiksi
Monikon translatiiviharjakattoisikseniMonikon translatiiviharjakattoisiksesi
Monikon translatiiviharjakattoisiksemmeMonikon translatiiviharjakattoisiksenne
Monikon translatiiviharjakattoisikseenMonikon translatiiviharjakattoisiksensa
Monikon instruktiiviharjakattoisinAbessiiviharjakattoisetta
AbessiiviharjakattoisettaniAbessiiviharjakattoisettasi
AbessiiviharjakattoisettammeAbessiiviharjakattoisettanne
AbessiiviharjakattoisettaanAbessiiviharjakattoisettansa
Monikon abessiiviharjakattoisittaMonikon abessiiviharjakattoisittani
Monikon abessiiviharjakattoisittasiMonikon abessiiviharjakattoisittamme
Monikon abessiiviharjakattoisittanneMonikon abessiiviharjakattoisittaan
Monikon abessiiviharjakattoisittansaMonikon komitatiiviharjakattoisine
Monikon komitatiiviharjakattoisineniMonikon komitatiiviharjakattoisinesi
Monikon komitatiiviharjakattoisinemmeMonikon komitatiiviharjakattoisinenne
Monikon komitatiiviharjakattoisineenMonikon komitatiiviharjakattoisinensa
Monikon akkusatiiviharjakattoisetMonikon akkusatiiviharjakattoiseni
Monikon akkusatiiviharjakattoisesiMonikon akkusatiiviharjakattoisemme
Monikon akkusatiiviharjakattoisenneMonikon akkusatiiviharjakattoisensa
AkkusatiiviharjakattoiseniAkkusatiiviharjakattoisesi
AkkusatiiviharjakattoisemmeAkkusatiiviharjakattoisenne
Akkusatiiviharjakattoisensa