Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | matsutaket | Genetiivi | matsutaken |
| Monikon genetiivi | matsutakejen | Partitiivi | matsutakea |
| Monikon partitiivi | matsutakeja | Inessiivi | matsutakessa |
| Monikon inessiivi | matsutakeissa | Elatiivi | matsutakesta |
| Monikon elatiivi | matsutakeista | Illatiivi | matsutakeen |
| Monikon illatiivi | matsutakeihin | Adessiivi | matsutakella |
| Monikon adessiivi | matsutakeilla | Ablatiivi | matsutakelta |
| Monikon ablatiivi | matsutakeilta | Allatiivi | matsutakelle |
| Monikon allatiivi | matsutakeille | Essiivi | matsutakena |
| Monikon essiivi | matsutakeina | Translatiivi | matsutakeksi |
| Monikon translatiivi | matsutakeiksi | Monikon instruktiivi | matsutakein |
| Abessiivi | matsutaketta | Monikon abessiivi | matsutakeitta |
| Monikon akkusatiivi | matsutaket |