Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | juryt | Genetiivi | juryn |
| Monikon genetiivi | juryjen | Partitiivi | juryä |
| Monikon partitiivi | juryjä | Inessiivi | juryssä |
| Monikon inessiivi | juryissä | Elatiivi | jurystä |
| Monikon elatiivi | juryistä | Illatiivi | juryyn |
| Monikon illatiivi | juryihin | Adessiivi | juryllä |
| Monikon adessiivi | juryillä | Ablatiivi | juryltä |
| Monikon ablatiivi | juryiltä | Allatiivi | jurylle |
| Monikon allatiivi | juryille | Essiivi | jurynä |
| Monikon essiivi | juryinä | Translatiivi | juryksi |
| Monikon translatiivi | juryiksi | Monikon instruktiivi | juryin |
| Abessiivi | juryttä | Monikon abessiivi | juryittä |
| Monikon akkusatiivi | juryt |