Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
absolutisti
maitopoika
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
teetotal
Substantiivit
2.
teetotaler
Muut/tuntemattomat
3.
rabid teetotaller
Määritelmät
Adjektiivi
ehdottoman
raitis
Taivutusmuodot
Monikko
raivoraittiit
Monikko
raivoraittiini
Monikko
raivoraittiisi
Monikko
raivoraittiimme
Monikko
raivoraittiinne
Monikko
raivoraittiinsa
Genetiivi
raivoraittiin
Genetiivi
raivoraittiini
Genetiivi
raivoraittiisi
Genetiivi
raivoraittiimme
Genetiivi
raivoraittiinne
Genetiivi
raivoraittiinsa
Monikon genetiivi
raivoraittiiden
Monikon genetiivi
raivoraittiitten
Monikon genetiivi
raivoraittiideni
Monikon genetiivi
raivoraittiitteni
Monikon genetiivi
raivoraittiidesi
Monikon genetiivi
raivoraittiittesi
Monikon genetiivi
raivoraittiidemme
Monikon genetiivi
raivoraittiittemme
Monikon genetiivi
raivoraittiidenne
Monikon genetiivi
raivoraittiittenne
Monikon genetiivi
raivoraittiidensa
Monikon genetiivi
raivoraittiittensa
Partitiivi
raivoraitista
Partitiivi
raivoraitistani
Partitiivi
raivoraitistasi
Partitiivi
raivoraitistamme
Partitiivi
raivoraitistanne
Partitiivi
raivoraitistaan
Partitiivi
raivoraitistansa
Monikon partitiivi
raivoraittiita
Monikon partitiivi
raivoraittiitani
Monikon partitiivi
raivoraittiitasi
Monikon partitiivi
raivoraittiitamme
Monikon partitiivi
raivoraittiitanne
Monikon partitiivi
raivoraittiitaan
Monikon partitiivi
raivoraittiitansa
Inessiivi
raivoraittiissa
Inessiivi
raivoraittiissani
Inessiivi
raivoraittiissasi
Inessiivi
raivoraittiissamme
Inessiivi
raivoraittiissanne
Inessiivi
raivoraittiissaan
Inessiivi
raivoraittiissansa
Monikon inessiivi
raivoraittiissa
Monikon inessiivi
raivoraittiissani
Monikon inessiivi
raivoraittiissasi
Monikon inessiivi
raivoraittiissamme
Monikon inessiivi
raivoraittiissanne
Monikon inessiivi
raivoraittiissaan
Monikon inessiivi
raivoraittiissansa
Elatiivi
raivoraittiista
Elatiivi
raivoraittiistani
Elatiivi
raivoraittiistasi
Elatiivi
raivoraittiistamme
Elatiivi
raivoraittiistanne
Elatiivi
raivoraittiistaan
Elatiivi
raivoraittiistansa
Monikon elatiivi
raivoraittiista
Monikon elatiivi
raivoraittiistani
Monikon elatiivi
raivoraittiistasi
Monikon elatiivi
raivoraittiistamme
Monikon elatiivi
raivoraittiistanne
Monikon elatiivi
raivoraittiistaan
Monikon elatiivi
raivoraittiistansa
Illatiivi
raivoraittiiseen
Illatiivi
raivoraittiiseeni
Illatiivi
raivoraittiiseesi
Illatiivi
raivoraittiiseemme
Illatiivi
raivoraittiiseenne
Illatiivi
raivoraittiiseensa
Monikon illatiivi
raivoraittiisiin
Monikon illatiivi
raivoraittiisiini
Monikon illatiivi
raivoraittiisiisi
Monikon illatiivi
raivoraittiisiimme
Monikon illatiivi
raivoraittiisiinne
Monikon illatiivi
raivoraittiisiinsa
Adessiivi
raivoraittiilla
Adessiivi
raivoraittiillani
Adessiivi
raivoraittiillasi
Adessiivi
raivoraittiillamme
Adessiivi
raivoraittiillanne
Adessiivi
raivoraittiillaan
Adessiivi
raivoraittiillansa
Monikon adessiivi
raivoraittiilla
Monikon adessiivi
raivoraittiillani
Monikon adessiivi
raivoraittiillasi
Monikon adessiivi
raivoraittiillamme
Monikon adessiivi
raivoraittiillanne
Monikon adessiivi
raivoraittiillaan
Monikon adessiivi
raivoraittiillansa
Ablatiivi
raivoraittiilta
Ablatiivi
raivoraittiiltani
Ablatiivi
raivoraittiiltasi
Ablatiivi
raivoraittiiltamme
Ablatiivi
raivoraittiiltanne
Ablatiivi
raivoraittiiltaan
Ablatiivi
raivoraittiiltansa
Monikon ablatiivi
raivoraittiilta
Monikon ablatiivi
raivoraittiiltani
Monikon ablatiivi
raivoraittiiltasi
Monikon ablatiivi
raivoraittiiltamme
Monikon ablatiivi
raivoraittiiltanne
Monikon ablatiivi
raivoraittiiltaan
Monikon ablatiivi
raivoraittiiltansa
Allatiivi
raivoraittiille
Allatiivi
raivoraittiilleni
Allatiivi
raivoraittiillesi
Allatiivi
raivoraittiillemme
Allatiivi
raivoraittiillenne
Allatiivi
raivoraittiilleen
Allatiivi
raivoraittiillensa
Monikon allatiivi
raivoraittiille
Monikon allatiivi
raivoraittiilleni
Monikon allatiivi
raivoraittiillesi
Monikon allatiivi
raivoraittiillemme
Monikon allatiivi
raivoraittiillenne
Monikon allatiivi
raivoraittiilleen
Monikon allatiivi
raivoraittiillensa
Essiivi
raivoraittiina
Essiivi
raivoraittiinani
Essiivi
raivoraittiinasi
Essiivi
raivoraittiinamme
Essiivi
raivoraittiinanne
Essiivi
raivoraittiinaan
Essiivi
raivoraittiinansa
Monikon essiivi
raivoraittiina
Monikon essiivi
raivoraittiinani
Monikon essiivi
raivoraittiinasi
Monikon essiivi
raivoraittiinamme
Monikon essiivi
raivoraittiinanne
Monikon essiivi
raivoraittiinaan
Monikon essiivi
raivoraittiinansa
Translatiivi
raivoraittiiksi
Translatiivi
raivoraittiikseni
Translatiivi
raivoraittiiksesi
Translatiivi
raivoraittiiksemme
Translatiivi
raivoraittiiksenne
Translatiivi
raivoraittiikseen
Translatiivi
raivoraittiiksensa
Monikon translatiivi
raivoraittiiksi
Monikon translatiivi
raivoraittiikseni
Monikon translatiivi
raivoraittiiksesi
Monikon translatiivi
raivoraittiiksemme
Monikon translatiivi
raivoraittiiksenne
Monikon translatiivi
raivoraittiikseen
Monikon translatiivi
raivoraittiiksensa
Monikon instruktiivi
raivoraittiin
Abessiivi
raivoraittiitta
Abessiivi
raivoraittiittani
Abessiivi
raivoraittiittasi
Abessiivi
raivoraittiittamme
Abessiivi
raivoraittiittanne
Abessiivi
raivoraittiittaan
Abessiivi
raivoraittiittansa
Monikon abessiivi
raivoraittiitta
Monikon abessiivi
raivoraittiittani
Monikon abessiivi
raivoraittiittasi
Monikon abessiivi
raivoraittiittamme
Monikon abessiivi
raivoraittiittanne
Monikon abessiivi
raivoraittiittaan
Monikon abessiivi
raivoraittiittansa
Monikon komitatiivi
raivoraittiine
Monikon komitatiivi
raivoraittiineni
Monikon komitatiivi
raivoraittiinesi
Monikon komitatiivi
raivoraittiinemme
Monikon komitatiivi
raivoraittiinenne
Monikon komitatiivi
raivoraittiineen
Monikon komitatiivi
raivoraittiinensa
Monikon akkusatiivi
raivoraittiit
Monikon akkusatiivi
raivoraittiini
Monikon akkusatiivi
raivoraittiisi
Monikon akkusatiivi
raivoraittiimme
Monikon akkusatiivi
raivoraittiinne
Monikon akkusatiivi
raivoraittiinsa
Akkusatiivi
raivoraittiini
Akkusatiivi
raivoraittiisi
Akkusatiivi
raivoraittiimme
Akkusatiivi
raivoraittiinne
Akkusatiivi
raivoraittiinsa
Luokat
Adjektiivit
Substantiivit
Yhdyssanat