| Käännös | Konteksti | Ääninäyte | |
|---|---|---|---|
| Substantiivit | |||
| 1. | fysiologia, psykologia | ||
| 2. | fysiologia, psykologia | ||
| 3. | fysiologia, psykologia | ||
| 4. | |||
| 5. | |||
| 6. | |||
| 7. | |||
| 8. | |||
| 9. | |||
| 10. | |||
| Muut/tuntemattomat | |||
| 11. | |||
| 12. | |||
| Monikko | tuskat | Genetiivi | tuskan |
| Monikon genetiivi | tuskien | Partitiivi | tuskaa |
| Monikon partitiivi | tuskia | Inessiivi | tuskassa |
| Monikon inessiivi | tuskissa | Elatiivi | tuskasta |
| Monikon elatiivi | tuskista | Illatiivi | tuskaan |
| Monikon illatiivi | tuskiin | Adessiivi | tuskalla |
| Monikon adessiivi | tuskilla | Ablatiivi | tuskalta |
| Monikon ablatiivi | tuskilta | Allatiivi | tuskalle |
| Monikon allatiivi | tuskille | Essiivi | tuskana |
| Monikon essiivi | tuskina | Translatiivi | tuskaksi |
| Monikon translatiivi | tuskiksi | Monikon instruktiivi | tuskin |
| Abessiivi | tuskatta | Monikon abessiivi | tuskitta |
| Monikon akkusatiivi | tuskat |