Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomansaarenkissatGenetiivimansaarenkissan
Monikon genetiivimansaarenkissojenPartitiivimansaarenkissaa
Monikon partitiivimansaarenkissojaInessiivimansaarenkissassa
Monikon inessiivimansaarenkissoissaElatiivimansaarenkissasta
Monikon elatiivimansaarenkissoistaIllatiivimansaarenkissaan
Monikon illatiivimansaarenkissoihinAdessiivimansaarenkissalla
Monikon adessiivimansaarenkissoillaAblatiivimansaarenkissalta
Monikon ablatiivimansaarenkissoiltaAllatiivimansaarenkissalle
Monikon allatiivimansaarenkissoilleEssiivimansaarenkissana
Monikon essiivimansaarenkissoinaTranslatiivimansaarenkissaksi
Monikon translatiivimansaarenkissoiksiMonikon instruktiivimansaarenkissoin
AbessiivimansaarenkissattaMonikon abessiivimansaarenkissoitta
Monikon akkusatiivimansaarenkissat