Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohymynkareetGenetiivihymynkareen
Monikon genetiivihymynkareidenMonikon genetiivihymynkareitten
PartitiivihymynkarettaMonikon partitiivihymynkareita
InessiivihymynkareessaMonikon inessiivihymynkareissa
ElatiivihymynkareestaMonikon elatiivihymynkareista
IllatiivihymynkareeseenMonikon illatiivihymynkareisiin
Monikon illatiivihymynkareihinAdessiivihymynkareella
Monikon adessiivihymynkareillaAblatiivihymynkareelta
Monikon ablatiivihymynkareiltaAllatiivihymynkareelle
Monikon allatiivihymynkareilleEssiivihymynkareena
Monikon essiivihymynkareinaTranslatiivihymynkareeksi
Monikon translatiivihymynkareiksiMonikon instruktiivihymynkarein
AbessiivihymynkareettaMonikon abessiivihymynkareitta
Monikon akkusatiivihymynkareet