Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkomonikäyttöisetMonikkomonikäyttöiseni
MonikkomonikäyttöisesiMonikkomonikäyttöisemme
MonikkomonikäyttöisenneMonikkomonikäyttöisensä
GenetiivimonikäyttöisenGenetiivimonikäyttöiseni
GenetiivimonikäyttöisesiGenetiivimonikäyttöisemme
GenetiivimonikäyttöisenneGenetiivimonikäyttöisensä
Monikon genetiivimonikäyttöistenMonikon genetiivimonikäyttöisien
Monikon genetiivimonikäyttöisteniMonikon genetiivimonikäyttöisieni
Monikon genetiivimonikäyttöistesiMonikon genetiivimonikäyttöisiesi
Monikon genetiivimonikäyttöistemmeMonikon genetiivimonikäyttöisiemme
Monikon genetiivimonikäyttöistenneMonikon genetiivimonikäyttöisienne
Monikon genetiivimonikäyttöistensäMonikon genetiivimonikäyttöisiensä
PartitiivimonikäyttöistäPartitiivimonikäyttöistäni
PartitiivimonikäyttöistäsiPartitiivimonikäyttöistämme
PartitiivimonikäyttöistännePartitiivimonikäyttöistään
PartitiivimonikäyttöistänsäMonikon partitiivimonikäyttöisiä
Monikon partitiivimonikäyttöisiäniMonikon partitiivimonikäyttöisiäsi
Monikon partitiivimonikäyttöisiämmeMonikon partitiivimonikäyttöisiänne
Monikon partitiivimonikäyttöisiäänMonikon partitiivimonikäyttöisiänsä
InessiivimonikäyttöisessäInessiivimonikäyttöisessäni
InessiivimonikäyttöisessäsiInessiivimonikäyttöisessämme
InessiivimonikäyttöisessänneInessiivimonikäyttöisessään
InessiivimonikäyttöisessänsäMonikon inessiivimonikäyttöisissä
Monikon inessiivimonikäyttöisissäniMonikon inessiivimonikäyttöisissäsi
Monikon inessiivimonikäyttöisissämmeMonikon inessiivimonikäyttöisissänne
Monikon inessiivimonikäyttöisissäänMonikon inessiivimonikäyttöisissänsä
ElatiivimonikäyttöisestäElatiivimonikäyttöisestäni
ElatiivimonikäyttöisestäsiElatiivimonikäyttöisestämme
ElatiivimonikäyttöisestänneElatiivimonikäyttöisestään
ElatiivimonikäyttöisestänsäMonikon elatiivimonikäyttöisistä
Monikon elatiivimonikäyttöisistäniMonikon elatiivimonikäyttöisistäsi
Monikon elatiivimonikäyttöisistämmeMonikon elatiivimonikäyttöisistänne
Monikon elatiivimonikäyttöisistäänMonikon elatiivimonikäyttöisistänsä
IllatiivimonikäyttöiseenIllatiivimonikäyttöiseeni
IllatiivimonikäyttöiseesiIllatiivimonikäyttöiseemme
IllatiivimonikäyttöiseenneIllatiivimonikäyttöiseensä
Monikon illatiivimonikäyttöisiinMonikon illatiivimonikäyttöisiini
Monikon illatiivimonikäyttöisiisiMonikon illatiivimonikäyttöisiimme
Monikon illatiivimonikäyttöisiinneMonikon illatiivimonikäyttöisiinsä
AdessiivimonikäyttöiselläAdessiivimonikäyttöiselläni
AdessiivimonikäyttöiselläsiAdessiivimonikäyttöisellämme
AdessiivimonikäyttöisellänneAdessiivimonikäyttöisellään
AdessiivimonikäyttöisellänsäMonikon adessiivimonikäyttöisillä
Monikon adessiivimonikäyttöisilläniMonikon adessiivimonikäyttöisilläsi
Monikon adessiivimonikäyttöisillämmeMonikon adessiivimonikäyttöisillänne
Monikon adessiivimonikäyttöisilläänMonikon adessiivimonikäyttöisillänsä
AblatiivimonikäyttöiseltäAblatiivimonikäyttöiseltäni
AblatiivimonikäyttöiseltäsiAblatiivimonikäyttöiseltämme
AblatiivimonikäyttöiseltänneAblatiivimonikäyttöiseltään
AblatiivimonikäyttöiseltänsäMonikon ablatiivimonikäyttöisiltä
Monikon ablatiivimonikäyttöisiltäniMonikon ablatiivimonikäyttöisiltäsi
Monikon ablatiivimonikäyttöisiltämmeMonikon ablatiivimonikäyttöisiltänne
Monikon ablatiivimonikäyttöisiltäänMonikon ablatiivimonikäyttöisiltänsä
AllatiivimonikäyttöiselleAllatiivimonikäyttöiselleni
AllatiivimonikäyttöisellesiAllatiivimonikäyttöisellemme
AllatiivimonikäyttöisellenneAllatiivimonikäyttöiselleen
AllatiivimonikäyttöisellensäMonikon allatiivimonikäyttöisille
Monikon allatiivimonikäyttöisilleniMonikon allatiivimonikäyttöisillesi
Monikon allatiivimonikäyttöisillemmeMonikon allatiivimonikäyttöisillenne
Monikon allatiivimonikäyttöisilleenMonikon allatiivimonikäyttöisillensä
EssiivimonikäyttöisenäEssiivimonikäyttöisenäni
EssiivimonikäyttöisenäsiEssiivimonikäyttöisenämme
EssiivimonikäyttöisenänneEssiivimonikäyttöisenään
EssiivimonikäyttöisenänsäMonikon essiivimonikäyttöisinä
Monikon essiivimonikäyttöisinäniMonikon essiivimonikäyttöisinäsi
Monikon essiivimonikäyttöisinämmeMonikon essiivimonikäyttöisinänne
Monikon essiivimonikäyttöisinäänMonikon essiivimonikäyttöisinänsä
TranslatiivimonikäyttöiseksiTranslatiivimonikäyttöisekseni
TranslatiivimonikäyttöiseksesiTranslatiivimonikäyttöiseksemme
TranslatiivimonikäyttöiseksenneTranslatiivimonikäyttöisekseen
TranslatiivimonikäyttöiseksensäMonikon translatiivimonikäyttöisiksi
Monikon translatiivimonikäyttöisikseniMonikon translatiivimonikäyttöisiksesi
Monikon translatiivimonikäyttöisiksemmeMonikon translatiivimonikäyttöisiksenne
Monikon translatiivimonikäyttöisikseenMonikon translatiivimonikäyttöisiksensä
Monikon instruktiivimonikäyttöisinAbessiivimonikäyttöisettä
AbessiivimonikäyttöisettäniAbessiivimonikäyttöisettäsi
AbessiivimonikäyttöisettämmeAbessiivimonikäyttöisettänne
AbessiivimonikäyttöisettäänAbessiivimonikäyttöisettänsä
Monikon abessiivimonikäyttöisittäMonikon abessiivimonikäyttöisittäni
Monikon abessiivimonikäyttöisittäsiMonikon abessiivimonikäyttöisittämme
Monikon abessiivimonikäyttöisittänneMonikon abessiivimonikäyttöisittään
Monikon abessiivimonikäyttöisittänsäMonikon komitatiivimonikäyttöisine
Monikon komitatiivimonikäyttöisineniMonikon komitatiivimonikäyttöisinesi
Monikon komitatiivimonikäyttöisinemmeMonikon komitatiivimonikäyttöisinenne
Monikon komitatiivimonikäyttöisineenMonikon komitatiivimonikäyttöisinensä
Monikon akkusatiivimonikäyttöisetMonikon akkusatiivimonikäyttöiseni
Monikon akkusatiivimonikäyttöisesiMonikon akkusatiivimonikäyttöisemme
Monikon akkusatiivimonikäyttöisenneMonikon akkusatiivimonikäyttöisensä
AkkusatiivimonikäyttöiseniAkkusatiivimonikäyttöisesi
AkkusatiivimonikäyttöisemmeAkkusatiivimonikäyttöisenne
Akkusatiivimonikäyttöisensä