Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
multipurpose
2.
multi-function
3.
versatile
Taivutusmuodot
Monikko
monikäyttöiset
Monikko
monikäyttöiseni
Monikko
monikäyttöisesi
Monikko
monikäyttöisemme
Monikko
monikäyttöisenne
Monikko
monikäyttöisensä
Genetiivi
monikäyttöisen
Genetiivi
monikäyttöiseni
Genetiivi
monikäyttöisesi
Genetiivi
monikäyttöisemme
Genetiivi
monikäyttöisenne
Genetiivi
monikäyttöisensä
Monikon genetiivi
monikäyttöisten
Monikon genetiivi
monikäyttöisien
Monikon genetiivi
monikäyttöisteni
Monikon genetiivi
monikäyttöisieni
Monikon genetiivi
monikäyttöistesi
Monikon genetiivi
monikäyttöisiesi
Monikon genetiivi
monikäyttöistemme
Monikon genetiivi
monikäyttöisiemme
Monikon genetiivi
monikäyttöistenne
Monikon genetiivi
monikäyttöisienne
Monikon genetiivi
monikäyttöistensä
Monikon genetiivi
monikäyttöisiensä
Partitiivi
monikäyttöistä
Partitiivi
monikäyttöistäni
Partitiivi
monikäyttöistäsi
Partitiivi
monikäyttöistämme
Partitiivi
monikäyttöistänne
Partitiivi
monikäyttöistään
Partitiivi
monikäyttöistänsä
Monikon partitiivi
monikäyttöisiä
Monikon partitiivi
monikäyttöisiäni
Monikon partitiivi
monikäyttöisiäsi
Monikon partitiivi
monikäyttöisiämme
Monikon partitiivi
monikäyttöisiänne
Monikon partitiivi
monikäyttöisiään
Monikon partitiivi
monikäyttöisiänsä
Inessiivi
monikäyttöisessä
Inessiivi
monikäyttöisessäni
Inessiivi
monikäyttöisessäsi
Inessiivi
monikäyttöisessämme
Inessiivi
monikäyttöisessänne
Inessiivi
monikäyttöisessään
Inessiivi
monikäyttöisessänsä
Monikon inessiivi
monikäyttöisissä
Monikon inessiivi
monikäyttöisissäni
Monikon inessiivi
monikäyttöisissäsi
Monikon inessiivi
monikäyttöisissämme
Monikon inessiivi
monikäyttöisissänne
Monikon inessiivi
monikäyttöisissään
Monikon inessiivi
monikäyttöisissänsä
Elatiivi
monikäyttöisestä
Elatiivi
monikäyttöisestäni
Elatiivi
monikäyttöisestäsi
Elatiivi
monikäyttöisestämme
Elatiivi
monikäyttöisestänne
Elatiivi
monikäyttöisestään
Elatiivi
monikäyttöisestänsä
Monikon elatiivi
monikäyttöisistä
Monikon elatiivi
monikäyttöisistäni
Monikon elatiivi
monikäyttöisistäsi
Monikon elatiivi
monikäyttöisistämme
Monikon elatiivi
monikäyttöisistänne
Monikon elatiivi
monikäyttöisistään
Monikon elatiivi
monikäyttöisistänsä
Illatiivi
monikäyttöiseen
Illatiivi
monikäyttöiseeni
Illatiivi
monikäyttöiseesi
Illatiivi
monikäyttöiseemme
Illatiivi
monikäyttöiseenne
Illatiivi
monikäyttöiseensä
Monikon illatiivi
monikäyttöisiin
Monikon illatiivi
monikäyttöisiini
Monikon illatiivi
monikäyttöisiisi
Monikon illatiivi
monikäyttöisiimme
Monikon illatiivi
monikäyttöisiinne
Monikon illatiivi
monikäyttöisiinsä
Adessiivi
monikäyttöisellä
Adessiivi
monikäyttöiselläni
Adessiivi
monikäyttöiselläsi
Adessiivi
monikäyttöisellämme
Adessiivi
monikäyttöisellänne
Adessiivi
monikäyttöisellään
Adessiivi
monikäyttöisellänsä
Monikon adessiivi
monikäyttöisillä
Monikon adessiivi
monikäyttöisilläni
Monikon adessiivi
monikäyttöisilläsi
Monikon adessiivi
monikäyttöisillämme
Monikon adessiivi
monikäyttöisillänne
Monikon adessiivi
monikäyttöisillään
Monikon adessiivi
monikäyttöisillänsä
Ablatiivi
monikäyttöiseltä
Ablatiivi
monikäyttöiseltäni
Ablatiivi
monikäyttöiseltäsi
Ablatiivi
monikäyttöiseltämme
Ablatiivi
monikäyttöiseltänne
Ablatiivi
monikäyttöiseltään
Ablatiivi
monikäyttöiseltänsä
Monikon ablatiivi
monikäyttöisiltä
Monikon ablatiivi
monikäyttöisiltäni
Monikon ablatiivi
monikäyttöisiltäsi
Monikon ablatiivi
monikäyttöisiltämme
Monikon ablatiivi
monikäyttöisiltänne
Monikon ablatiivi
monikäyttöisiltään
Monikon ablatiivi
monikäyttöisiltänsä
Allatiivi
monikäyttöiselle
Allatiivi
monikäyttöiselleni
Allatiivi
monikäyttöisellesi
Allatiivi
monikäyttöisellemme
Allatiivi
monikäyttöisellenne
Allatiivi
monikäyttöiselleen
Allatiivi
monikäyttöisellensä
Monikon allatiivi
monikäyttöisille
Monikon allatiivi
monikäyttöisilleni
Monikon allatiivi
monikäyttöisillesi
Monikon allatiivi
monikäyttöisillemme
Monikon allatiivi
monikäyttöisillenne
Monikon allatiivi
monikäyttöisilleen
Monikon allatiivi
monikäyttöisillensä
Essiivi
monikäyttöisenä
Essiivi
monikäyttöisenäni
Essiivi
monikäyttöisenäsi
Essiivi
monikäyttöisenämme
Essiivi
monikäyttöisenänne
Essiivi
monikäyttöisenään
Essiivi
monikäyttöisenänsä
Monikon essiivi
monikäyttöisinä
Monikon essiivi
monikäyttöisinäni
Monikon essiivi
monikäyttöisinäsi
Monikon essiivi
monikäyttöisinämme
Monikon essiivi
monikäyttöisinänne
Monikon essiivi
monikäyttöisinään
Monikon essiivi
monikäyttöisinänsä
Translatiivi
monikäyttöiseksi
Translatiivi
monikäyttöisekseni
Translatiivi
monikäyttöiseksesi
Translatiivi
monikäyttöiseksemme
Translatiivi
monikäyttöiseksenne
Translatiivi
monikäyttöisekseen
Translatiivi
monikäyttöiseksensä
Monikon translatiivi
monikäyttöisiksi
Monikon translatiivi
monikäyttöisikseni
Monikon translatiivi
monikäyttöisiksesi
Monikon translatiivi
monikäyttöisiksemme
Monikon translatiivi
monikäyttöisiksenne
Monikon translatiivi
monikäyttöisikseen
Monikon translatiivi
monikäyttöisiksensä
Monikon instruktiivi
monikäyttöisin
Abessiivi
monikäyttöisettä
Abessiivi
monikäyttöisettäni
Abessiivi
monikäyttöisettäsi
Abessiivi
monikäyttöisettämme
Abessiivi
monikäyttöisettänne
Abessiivi
monikäyttöisettään
Abessiivi
monikäyttöisettänsä
Monikon abessiivi
monikäyttöisittä
Monikon abessiivi
monikäyttöisittäni
Monikon abessiivi
monikäyttöisittäsi
Monikon abessiivi
monikäyttöisittämme
Monikon abessiivi
monikäyttöisittänne
Monikon abessiivi
monikäyttöisittään
Monikon abessiivi
monikäyttöisittänsä
Monikon komitatiivi
monikäyttöisine
Monikon komitatiivi
monikäyttöisineni
Monikon komitatiivi
monikäyttöisinesi
Monikon komitatiivi
monikäyttöisinemme
Monikon komitatiivi
monikäyttöisinenne
Monikon komitatiivi
monikäyttöisineen
Monikon komitatiivi
monikäyttöisinensä
Monikon akkusatiivi
monikäyttöiset
Monikon akkusatiivi
monikäyttöiseni
Monikon akkusatiivi
monikäyttöisesi
Monikon akkusatiivi
monikäyttöisemme
Monikon akkusatiivi
monikäyttöisenne
Monikon akkusatiivi
monikäyttöisensä
Akkusatiivi
monikäyttöiseni
Akkusatiivi
monikäyttöisesi
Akkusatiivi
monikäyttöisemme
Akkusatiivi
monikäyttöisenne
Akkusatiivi
monikäyttöisensä