| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| 2. | |
| Monikko | pääomatuloverot | Genetiivi | pääomatuloveron |
| Monikon genetiivi | pääomatuloverojen | Partitiivi | pääomatuloveroa |
| Monikon partitiivi | pääomatuloveroja | Inessiivi | pääomatuloverossa |
| Monikon inessiivi | pääomatuloveroissa | Elatiivi | pääomatuloverosta |
| Monikon elatiivi | pääomatuloveroista | Illatiivi | pääomatuloveroon |
| Monikon illatiivi | pääomatuloveroihin | Adessiivi | pääomatuloverolla |
| Monikon adessiivi | pääomatuloveroilla | Ablatiivi | pääomatuloverolta |
| Monikon ablatiivi | pääomatuloveroilta | Allatiivi | pääomatuloverolle |
| Monikon allatiivi | pääomatuloveroille | Essiivi | pääomatuloverona |
| Monikon essiivi | pääomatuloveroina | Translatiivi | pääomatuloveroksi |
| Monikon translatiivi | pääomatuloveroiksi | Monikon instruktiivi | pääomatuloveroin |
| Abessiivi | pääomatuloverotta | Monikon abessiivi | pääomatuloveroitta |
| Monikon akkusatiivi | pääomatuloverot |