| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | paladin |
| Monikko | paladiinit | Genetiivi | paladiinin |
| Monikon genetiivi | paladiinien | Partitiivi | paladiinia |
| Monikon partitiivi | paladiineja | Inessiivi | paladiinissa |
| Monikon inessiivi | paladiineissa | Elatiivi | paladiinista |
| Monikon elatiivi | paladiineista | Illatiivi | paladiiniin |
| Monikon illatiivi | paladiineihin | Adessiivi | paladiinilla |
| Monikon adessiivi | paladiineilla | Ablatiivi | paladiinilta |
| Monikon ablatiivi | paladiineilta | Allatiivi | paladiinille |
| Monikon allatiivi | paladiineille | Essiivi | paladiinina |
| Monikon essiivi | paladiineina | Translatiivi | paladiiniksi |
| Monikon translatiivi | paladiineiksi | Monikon instruktiivi | paladiinein |
| Abessiivi | paladiinitta | Monikon abessiivi | paladiineitta |
| Monikon akkusatiivi | paladiinit |