Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkopaarapähkinätGenetiivipaarapähkinän
Monikon genetiivipaarapähkinöidenMonikon genetiivipaarapähkinöitten
PartitiivipaarapähkinääMonikon partitiivipaarapähkinöitä
InessiivipaarapähkinässäMonikon inessiivipaarapähkinöissä
ElatiivipaarapähkinästäMonikon elatiivipaarapähkinöistä
IllatiivipaarapähkinäänMonikon illatiivipaarapähkinöihin
AdessiivipaarapähkinälläMonikon adessiivipaarapähkinöillä
AblatiivipaarapähkinältäMonikon ablatiivipaarapähkinöiltä
AllatiivipaarapähkinälleMonikon allatiivipaarapähkinöille
EssiivipaarapähkinänäMonikon essiivipaarapähkinöinä
TranslatiivipaarapähkinäksiMonikon translatiivipaarapähkinöiksi
Monikon instruktiivipaarapähkinöinAbessiivipaarapähkinättä
Monikon abessiivipaarapähkinöittäMonikon akkusatiivipaarapähkinät