Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | paarapähkinät | Genetiivi | paarapähkinän |
| Monikon genetiivi | paarapähkinöiden | Monikon genetiivi | paarapähkinöitten |
| Partitiivi | paarapähkinää | Monikon partitiivi | paarapähkinöitä |
| Inessiivi | paarapähkinässä | Monikon inessiivi | paarapähkinöissä |
| Elatiivi | paarapähkinästä | Monikon elatiivi | paarapähkinöistä |
| Illatiivi | paarapähkinään | Monikon illatiivi | paarapähkinöihin |
| Adessiivi | paarapähkinällä | Monikon adessiivi | paarapähkinöillä |
| Ablatiivi | paarapähkinältä | Monikon ablatiivi | paarapähkinöiltä |
| Allatiivi | paarapähkinälle | Monikon allatiivi | paarapähkinöille |
| Essiivi | paarapähkinänä | Monikon essiivi | paarapähkinöinä |
| Translatiivi | paarapähkinäksi | Monikon translatiivi | paarapähkinöiksi |
| Monikon instruktiivi | paarapähkinöin | Abessiivi | paarapähkinättä |
| Monikon abessiivi | paarapähkinöittä | Monikon akkusatiivi | paarapähkinät |