Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.lääkeaineoppi

Taivutusmuodot

MonikkoasediasulfoninatriumitGenetiiviasediasulfoninatriumin
Monikon genetiiviasediasulfoninatriumienPartitiiviasediasulfoninatriumia
Monikon partitiiviasediasulfoninatriumejaInessiiviasediasulfoninatriumissa
Monikon inessiiviasediasulfoninatriumeissaElatiiviasediasulfoninatriumista
Monikon elatiiviasediasulfoninatriumeistaIllatiiviasediasulfoninatriumiin
Monikon illatiiviasediasulfoninatriumeihinAdessiiviasediasulfoninatriumilla
Monikon adessiiviasediasulfoninatriumeillaAblatiiviasediasulfoninatriumilta
Monikon ablatiiviasediasulfoninatriumeiltaAllatiiviasediasulfoninatriumille
Monikon allatiiviasediasulfoninatriumeilleEssiiviasediasulfoninatriumina
Monikon essiiviasediasulfoninatriumeinaTranslatiiviasediasulfoninatriumiksi
Monikon translatiiviasediasulfoninatriumeiksiMonikon instruktiiviasediasulfoninatriumein
AbessiiviasediasulfoninatriumittaMonikon abessiiviasediasulfoninatriumeitta
Monikon akkusatiiviasediasulfoninatriumit