| Monikko | peledsiiat | Genetiivi | peledsiian |
| Monikon genetiivi | peledsiikojen | Partitiivi | peledsiikaa |
| Monikon partitiivi | peledsiikoja | Inessiivi | peledsiiassa |
| Monikon inessiivi | peledsiioissa | Elatiivi | peledsiiasta |
| Monikon elatiivi | peledsiioista | Illatiivi | peledsiikaan |
| Monikon illatiivi | peledsiikoihin | Adessiivi | peledsiialla |
| Monikon adessiivi | peledsiioilla | Ablatiivi | peledsiialta |
| Monikon ablatiivi | peledsiioilta | Allatiivi | peledsiialle |
| Monikon allatiivi | peledsiioille | Essiivi | peledsiikana |
| Monikon essiivi | peledsiikoina | Translatiivi | peledsiiaksi |
| Monikon translatiivi | peledsiioiksi | Monikon instruktiivi | peledsiioin |
| Abessiivi | peledsiiatta | Monikon abessiivi | peledsiioitta |
| Monikon akkusatiivi | peledsiiat |