| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | rasagiliinit | Genetiivi | rasagiliinin |
| Monikon genetiivi | rasagiliinien | Partitiivi | rasagiliinia |
| Monikon partitiivi | rasagiliineja | Inessiivi | rasagiliinissa |
| Monikon inessiivi | rasagiliineissa | Elatiivi | rasagiliinista |
| Monikon elatiivi | rasagiliineista | Illatiivi | rasagiliiniin |
| Monikon illatiivi | rasagiliineihin | Adessiivi | rasagiliinilla |
| Monikon adessiivi | rasagiliineilla | Ablatiivi | rasagiliinilta |
| Monikon ablatiivi | rasagiliineilta | Allatiivi | rasagiliinille |
| Monikon allatiivi | rasagiliineille | Essiivi | rasagiliinina |
| Monikon essiivi | rasagiliineina | Translatiivi | rasagiliiniksi |
| Monikon translatiivi | rasagiliineiksi | Monikon instruktiivi | rasagiliinein |
| Abessiivi | rasagiliinitta | Monikon abessiivi | rasagiliineitta |
| Monikon akkusatiivi | rasagiliinit |