Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈrɑsɑɡiˌliːni/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkorasagiliinitGenetiivirasagiliinin
Monikon genetiivirasagiliinienPartitiivirasagiliinia
Monikon partitiivirasagiliinejaInessiivirasagiliinissa
Monikon inessiivirasagiliineissaElatiivirasagiliinista
Monikon elatiivirasagiliineistaIllatiivirasagiliiniin
Monikon illatiivirasagiliineihinAdessiivirasagiliinilla
Monikon adessiivirasagiliineillaAblatiivirasagiliinilta
Monikon ablatiivirasagiliineiltaAllatiivirasagiliinille
Monikon allatiivirasagiliineilleEssiivirasagiliinina
Monikon essiivirasagiliineinaTranslatiivirasagiliiniksi
Monikon translatiivirasagiliineiksiMonikon instruktiivirasagiliinein
AbessiivirasagiliinittaMonikon abessiivirasagiliineitta
Monikon akkusatiivirasagiliinit