Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkowattimittaritGenetiiviwattimittarin
Monikon genetiiviwattimittarienMonikon genetiiviwattimittareiden
Monikon genetiiviwattimittareittenPartitiiviwattimittaria
Monikon partitiiviwattimittareitaMonikon partitiiviwattimittareja
InessiiviwattimittarissaMonikon inessiiviwattimittareissa
ElatiiviwattimittaristaMonikon elatiiviwattimittareista
IllatiiviwattimittariinMonikon illatiiviwattimittareihin
AdessiiviwattimittarillaMonikon adessiiviwattimittareilla
AblatiiviwattimittariltaMonikon ablatiiviwattimittareilta
AllatiiviwattimittarilleMonikon allatiiviwattimittareille
EssiiviwattimittarinaMonikon essiiviwattimittareina
TranslatiiviwattimittariksiMonikon translatiiviwattimittareiksi
Monikon instruktiiviwattimittareinAbessiiviwattimittaritta
Monikon abessiiviwattimittareittaMonikon akkusatiiviwattimittarit