Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosulttaanikunnatGenetiivisulttaanikunnan
Monikon genetiivisulttaanikuntienPartitiivisulttaanikuntaa
Monikon partitiivisulttaanikuntiaInessiivisulttaanikunnassa
Monikon inessiivisulttaanikunnissaElatiivisulttaanikunnasta
Monikon elatiivisulttaanikunnistaIllatiivisulttaanikuntaan
Monikon illatiivisulttaanikuntiinAdessiivisulttaanikunnalla
Monikon adessiivisulttaanikunnillaAblatiivisulttaanikunnalta
Monikon ablatiivisulttaanikunniltaAllatiivisulttaanikunnalle
Monikon allatiivisulttaanikunnilleEssiivisulttaanikuntana
Monikon essiivisulttaanikuntinaTranslatiivisulttaanikunnaksi
Monikon translatiivisulttaanikunniksiMonikon instruktiivisulttaanikunnin
AbessiivisulttaanikunnattaMonikon abessiivisulttaanikunnitta
Monikon akkusatiivisulttaanikunnat