Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokodiakinkarhutGenetiivikodiakinkarhun
Monikon genetiivikodiakinkarhujenPartitiivikodiakinkarhua
Monikon partitiivikodiakinkarhujaInessiivikodiakinkarhussa
Monikon inessiivikodiakinkarhuissaElatiivikodiakinkarhusta
Monikon elatiivikodiakinkarhuistaIllatiivikodiakinkarhuun
Monikon illatiivikodiakinkarhuihinAdessiivikodiakinkarhulla
Monikon adessiivikodiakinkarhuillaAblatiivikodiakinkarhulta
Monikon ablatiivikodiakinkarhuiltaAllatiivikodiakinkarhulle
Monikon allatiivikodiakinkarhuilleEssiivikodiakinkarhuna
Monikon essiivikodiakinkarhuinaTranslatiivikodiakinkarhuksi
Monikon translatiivikodiakinkarhuiksiMonikon instruktiivikodiakinkarhuin
AbessiivikodiakinkarhuttaMonikon abessiivikodiakinkarhuitta
Monikon akkusatiivikodiakinkarhut