Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
equipped
2.
furnished
US
Taivutusmuodot
Monikko
varustetut
Monikko
varustettuni
Monikko
varustettusi
Monikko
varustettumme
Monikko
varustettunne
Monikko
varustettunsa
Genetiivi
varustetun
Genetiivi
varustettuni
Genetiivi
varustettusi
Genetiivi
varustettumme
Genetiivi
varustettunne
Genetiivi
varustettunsa
Monikon genetiivi
varustettujen
Monikon genetiivi
varustettujeni
Monikon genetiivi
varustettujesi
Monikon genetiivi
varustettujemme
Monikon genetiivi
varustettujenne
Monikon genetiivi
varustettujensa
Partitiivi
varustettua
Partitiivi
varustettuani
Partitiivi
varustettuasi
Partitiivi
varustettuamme
Partitiivi
varustettuanne
Partitiivi
varustettuaan
Partitiivi
varustettuansa
Monikon partitiivi
varustettuja
Monikon partitiivi
varustettujani
Monikon partitiivi
varustettujasi
Monikon partitiivi
varustettujamme
Monikon partitiivi
varustettujanne
Monikon partitiivi
varustettujaan
Monikon partitiivi
varustettujansa
Inessiivi
varustetussa
Inessiivi
varustetussani
Inessiivi
varustetussasi
Inessiivi
varustetussamme
Inessiivi
varustetussanne
Inessiivi
varustetussaan
Inessiivi
varustetussansa
Monikon inessiivi
varustetuissa
Monikon inessiivi
varustetuissani
Monikon inessiivi
varustetuissasi
Monikon inessiivi
varustetuissamme
Monikon inessiivi
varustetuissanne
Monikon inessiivi
varustetuissaan
Monikon inessiivi
varustetuissansa
Elatiivi
varustetusta
Elatiivi
varustetustani
Elatiivi
varustetustasi
Elatiivi
varustetustamme
Elatiivi
varustetustanne
Elatiivi
varustetustaan
Elatiivi
varustetustansa
Monikon elatiivi
varustetuista
Monikon elatiivi
varustetuistani
Monikon elatiivi
varustetuistasi
Monikon elatiivi
varustetuistamme
Monikon elatiivi
varustetuistanne
Monikon elatiivi
varustetuistaan
Monikon elatiivi
varustetuistansa
Illatiivi
varustettuun
Illatiivi
varustettuuni
Illatiivi
varustettuusi
Illatiivi
varustettuumme
Illatiivi
varustettuunne
Illatiivi
varustettuunsa
Monikon illatiivi
varustettuihin
Monikon illatiivi
varustettuihini
Monikon illatiivi
varustettuihisi
Monikon illatiivi
varustettuihimme
Monikon illatiivi
varustettuihinne
Monikon illatiivi
varustettuihinsa
Adessiivi
varustetulla
Adessiivi
varustetullani
Adessiivi
varustetullasi
Adessiivi
varustetullamme
Adessiivi
varustetullanne
Adessiivi
varustetullaan
Adessiivi
varustetullansa
Monikon adessiivi
varustetuilla
Monikon adessiivi
varustetuillani
Monikon adessiivi
varustetuillasi
Monikon adessiivi
varustetuillamme
Monikon adessiivi
varustetuillanne
Monikon adessiivi
varustetuillaan
Monikon adessiivi
varustetuillansa
Ablatiivi
varustetulta
Ablatiivi
varustetultani
Ablatiivi
varustetultasi
Ablatiivi
varustetultamme
Ablatiivi
varustetultanne
Ablatiivi
varustetultaan
Ablatiivi
varustetultansa
Monikon ablatiivi
varustetuilta
Monikon ablatiivi
varustetuiltani
Monikon ablatiivi
varustetuiltasi
Monikon ablatiivi
varustetuiltamme
Monikon ablatiivi
varustetuiltanne
Monikon ablatiivi
varustetuiltaan
Monikon ablatiivi
varustetuiltansa
Allatiivi
varustetulle
Allatiivi
varustetulleni
Allatiivi
varustetullesi
Allatiivi
varustetullemme
Allatiivi
varustetullenne
Allatiivi
varustetulleen
Allatiivi
varustetullensa
Monikon allatiivi
varustetuille
Monikon allatiivi
varustetuilleni
Monikon allatiivi
varustetuillesi
Monikon allatiivi
varustetuillemme
Monikon allatiivi
varustetuillenne
Monikon allatiivi
varustetuilleen
Monikon allatiivi
varustetuillensa
Essiivi
varustettuna
Essiivi
varustettunani
Essiivi
varustettunasi
Essiivi
varustettunamme
Essiivi
varustettunanne
Essiivi
varustettunaan
Essiivi
varustettunansa
Monikon essiivi
varustettuina
Monikon essiivi
varustettuinani
Monikon essiivi
varustettuinasi
Monikon essiivi
varustettuinamme
Monikon essiivi
varustettuinanne
Monikon essiivi
varustettuinaan
Monikon essiivi
varustettuinansa
Translatiivi
varustetuksi
Translatiivi
varustetukseni
Translatiivi
varustetuksesi
Translatiivi
varustetuksemme
Translatiivi
varustetuksenne
Translatiivi
varustetukseen
Translatiivi
varustetuksensa
Monikon translatiivi
varustetuiksi
Monikon translatiivi
varustetuikseni
Monikon translatiivi
varustetuiksesi
Monikon translatiivi
varustetuiksemme
Monikon translatiivi
varustetuiksenne
Monikon translatiivi
varustetuikseen
Monikon translatiivi
varustetuiksensa
Monikon instruktiivi
varustetuin
Abessiivi
varustetutta
Abessiivi
varustetuttani
Abessiivi
varustetuttasi
Abessiivi
varustetuttamme
Abessiivi
varustetuttanne
Abessiivi
varustetuttaan
Abessiivi
varustetuttansa
Monikon abessiivi
varustetuitta
Monikon abessiivi
varustetuittani
Monikon abessiivi
varustetuittasi
Monikon abessiivi
varustetuittamme
Monikon abessiivi
varustetuittanne
Monikon abessiivi
varustetuittaan
Monikon abessiivi
varustetuittansa
Monikon komitatiivi
varustettuine
Monikon komitatiivi
varustettuineni
Monikon komitatiivi
varustettuinesi
Monikon komitatiivi
varustettuinemme
Monikon komitatiivi
varustettuinenne
Monikon komitatiivi
varustettuineen
Monikon komitatiivi
varustettuinensa
Monikon akkusatiivi
varustetut
Monikon akkusatiivi
varustettuni
Monikon akkusatiivi
varustettusi
Monikon akkusatiivi
varustettumme
Monikon akkusatiivi
varustettunne
Monikon akkusatiivi
varustettunsa
Akkusatiivi
varustettuni
Akkusatiivi
varustettusi
Akkusatiivi
varustettumme
Akkusatiivi
varustettunne
Akkusatiivi
varustettunsa
Luokat
Adjektiivit