Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkomarathinkielisetMonikkomarathinkieliseni
MonikkomarathinkielisesiMonikkomarathinkielisemme
MonikkomarathinkielisenneMonikkomarathinkielisensä
GenetiivimarathinkielisenGenetiivimarathinkieliseni
GenetiivimarathinkielisesiGenetiivimarathinkielisemme
GenetiivimarathinkielisenneGenetiivimarathinkielisensä
Monikon genetiivimarathinkielistenMonikon genetiivimarathinkielisien
Monikon genetiivimarathinkielisteniMonikon genetiivimarathinkielisieni
Monikon genetiivimarathinkielistesiMonikon genetiivimarathinkielisiesi
Monikon genetiivimarathinkielistemmeMonikon genetiivimarathinkielisiemme
Monikon genetiivimarathinkielistenneMonikon genetiivimarathinkielisienne
Monikon genetiivimarathinkielistensäMonikon genetiivimarathinkielisiensä
PartitiivimarathinkielistäPartitiivimarathinkielistäni
PartitiivimarathinkielistäsiPartitiivimarathinkielistämme
PartitiivimarathinkielistännePartitiivimarathinkielistään
PartitiivimarathinkielistänsäMonikon partitiivimarathinkielisiä
Monikon partitiivimarathinkielisiäniMonikon partitiivimarathinkielisiäsi
Monikon partitiivimarathinkielisiämmeMonikon partitiivimarathinkielisiänne
Monikon partitiivimarathinkielisiäänMonikon partitiivimarathinkielisiänsä
InessiivimarathinkielisessäInessiivimarathinkielisessäni
InessiivimarathinkielisessäsiInessiivimarathinkielisessämme
InessiivimarathinkielisessänneInessiivimarathinkielisessään
InessiivimarathinkielisessänsäMonikon inessiivimarathinkielisissä
Monikon inessiivimarathinkielisissäniMonikon inessiivimarathinkielisissäsi
Monikon inessiivimarathinkielisissämmeMonikon inessiivimarathinkielisissänne
Monikon inessiivimarathinkielisissäänMonikon inessiivimarathinkielisissänsä
ElatiivimarathinkielisestäElatiivimarathinkielisestäni
ElatiivimarathinkielisestäsiElatiivimarathinkielisestämme
ElatiivimarathinkielisestänneElatiivimarathinkielisestään
ElatiivimarathinkielisestänsäMonikon elatiivimarathinkielisistä
Monikon elatiivimarathinkielisistäniMonikon elatiivimarathinkielisistäsi
Monikon elatiivimarathinkielisistämmeMonikon elatiivimarathinkielisistänne
Monikon elatiivimarathinkielisistäänMonikon elatiivimarathinkielisistänsä
IllatiivimarathinkieliseenIllatiivimarathinkieliseeni
IllatiivimarathinkieliseesiIllatiivimarathinkieliseemme
IllatiivimarathinkieliseenneIllatiivimarathinkieliseensä
Monikon illatiivimarathinkielisiinMonikon illatiivimarathinkielisiini
Monikon illatiivimarathinkielisiisiMonikon illatiivimarathinkielisiimme
Monikon illatiivimarathinkielisiinneMonikon illatiivimarathinkielisiinsä
AdessiivimarathinkieliselläAdessiivimarathinkieliselläni
AdessiivimarathinkieliselläsiAdessiivimarathinkielisellämme
AdessiivimarathinkielisellänneAdessiivimarathinkielisellään
AdessiivimarathinkielisellänsäMonikon adessiivimarathinkielisillä
Monikon adessiivimarathinkielisilläniMonikon adessiivimarathinkielisilläsi
Monikon adessiivimarathinkielisillämmeMonikon adessiivimarathinkielisillänne
Monikon adessiivimarathinkielisilläänMonikon adessiivimarathinkielisillänsä
AblatiivimarathinkieliseltäAblatiivimarathinkieliseltäni
AblatiivimarathinkieliseltäsiAblatiivimarathinkieliseltämme
AblatiivimarathinkieliseltänneAblatiivimarathinkieliseltään
AblatiivimarathinkieliseltänsäMonikon ablatiivimarathinkielisiltä
Monikon ablatiivimarathinkielisiltäniMonikon ablatiivimarathinkielisiltäsi
Monikon ablatiivimarathinkielisiltämmeMonikon ablatiivimarathinkielisiltänne
Monikon ablatiivimarathinkielisiltäänMonikon ablatiivimarathinkielisiltänsä
AllatiivimarathinkieliselleAllatiivimarathinkieliselleni
AllatiivimarathinkielisellesiAllatiivimarathinkielisellemme
AllatiivimarathinkielisellenneAllatiivimarathinkieliselleen
AllatiivimarathinkielisellensäMonikon allatiivimarathinkielisille
Monikon allatiivimarathinkielisilleniMonikon allatiivimarathinkielisillesi
Monikon allatiivimarathinkielisillemmeMonikon allatiivimarathinkielisillenne
Monikon allatiivimarathinkielisilleenMonikon allatiivimarathinkielisillensä
EssiivimarathinkielisenäEssiivimarathinkielisenäni
EssiivimarathinkielisenäsiEssiivimarathinkielisenämme
EssiivimarathinkielisenänneEssiivimarathinkielisenään
EssiivimarathinkielisenänsäMonikon essiivimarathinkielisinä
Monikon essiivimarathinkielisinäniMonikon essiivimarathinkielisinäsi
Monikon essiivimarathinkielisinämmeMonikon essiivimarathinkielisinänne
Monikon essiivimarathinkielisinäänMonikon essiivimarathinkielisinänsä
TranslatiivimarathinkieliseksiTranslatiivimarathinkielisekseni
TranslatiivimarathinkieliseksesiTranslatiivimarathinkieliseksemme
TranslatiivimarathinkieliseksenneTranslatiivimarathinkielisekseen
TranslatiivimarathinkieliseksensäMonikon translatiivimarathinkielisiksi
Monikon translatiivimarathinkielisikseniMonikon translatiivimarathinkielisiksesi
Monikon translatiivimarathinkielisiksemmeMonikon translatiivimarathinkielisiksenne
Monikon translatiivimarathinkielisikseenMonikon translatiivimarathinkielisiksensä
Monikon instruktiivimarathinkielisinAbessiivimarathinkielisettä
AbessiivimarathinkielisettäniAbessiivimarathinkielisettäsi
AbessiivimarathinkielisettämmeAbessiivimarathinkielisettänne
AbessiivimarathinkielisettäänAbessiivimarathinkielisettänsä
Monikon abessiivimarathinkielisittäMonikon abessiivimarathinkielisittäni
Monikon abessiivimarathinkielisittäsiMonikon abessiivimarathinkielisittämme
Monikon abessiivimarathinkielisittänneMonikon abessiivimarathinkielisittään
Monikon abessiivimarathinkielisittänsäMonikon komitatiivimarathinkielisine
Monikon komitatiivimarathinkielisineniMonikon komitatiivimarathinkielisinesi
Monikon komitatiivimarathinkielisinemmeMonikon komitatiivimarathinkielisinenne
Monikon komitatiivimarathinkielisineenMonikon komitatiivimarathinkielisinensä
Monikon akkusatiivimarathinkielisetMonikon akkusatiivimarathinkieliseni
Monikon akkusatiivimarathinkielisesiMonikon akkusatiivimarathinkielisemme
Monikon akkusatiivimarathinkielisenneMonikon akkusatiivimarathinkielisensä
AkkusatiivimarathinkieliseniAkkusatiivimarathinkielisesi
AkkusatiivimarathinkielisemmeAkkusatiivimarathinkielisenne
Akkusatiivimarathinkielisensä