Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
Marathi
US
Taivutusmuodot
Monikko
marathinkieliset
Monikko
marathinkieliseni
Monikko
marathinkielisesi
Monikko
marathinkielisemme
Monikko
marathinkielisenne
Monikko
marathinkielisensä
Genetiivi
marathinkielisen
Genetiivi
marathinkieliseni
Genetiivi
marathinkielisesi
Genetiivi
marathinkielisemme
Genetiivi
marathinkielisenne
Genetiivi
marathinkielisensä
Monikon genetiivi
marathinkielisten
Monikon genetiivi
marathinkielisien
Monikon genetiivi
marathinkielisteni
Monikon genetiivi
marathinkielisieni
Monikon genetiivi
marathinkielistesi
Monikon genetiivi
marathinkielisiesi
Monikon genetiivi
marathinkielistemme
Monikon genetiivi
marathinkielisiemme
Monikon genetiivi
marathinkielistenne
Monikon genetiivi
marathinkielisienne
Monikon genetiivi
marathinkielistensä
Monikon genetiivi
marathinkielisiensä
Partitiivi
marathinkielistä
Partitiivi
marathinkielistäni
Partitiivi
marathinkielistäsi
Partitiivi
marathinkielistämme
Partitiivi
marathinkielistänne
Partitiivi
marathinkielistään
Partitiivi
marathinkielistänsä
Monikon partitiivi
marathinkielisiä
Monikon partitiivi
marathinkielisiäni
Monikon partitiivi
marathinkielisiäsi
Monikon partitiivi
marathinkielisiämme
Monikon partitiivi
marathinkielisiänne
Monikon partitiivi
marathinkielisiään
Monikon partitiivi
marathinkielisiänsä
Inessiivi
marathinkielisessä
Inessiivi
marathinkielisessäni
Inessiivi
marathinkielisessäsi
Inessiivi
marathinkielisessämme
Inessiivi
marathinkielisessänne
Inessiivi
marathinkielisessään
Inessiivi
marathinkielisessänsä
Monikon inessiivi
marathinkielisissä
Monikon inessiivi
marathinkielisissäni
Monikon inessiivi
marathinkielisissäsi
Monikon inessiivi
marathinkielisissämme
Monikon inessiivi
marathinkielisissänne
Monikon inessiivi
marathinkielisissään
Monikon inessiivi
marathinkielisissänsä
Elatiivi
marathinkielisestä
Elatiivi
marathinkielisestäni
Elatiivi
marathinkielisestäsi
Elatiivi
marathinkielisestämme
Elatiivi
marathinkielisestänne
Elatiivi
marathinkielisestään
Elatiivi
marathinkielisestänsä
Monikon elatiivi
marathinkielisistä
Monikon elatiivi
marathinkielisistäni
Monikon elatiivi
marathinkielisistäsi
Monikon elatiivi
marathinkielisistämme
Monikon elatiivi
marathinkielisistänne
Monikon elatiivi
marathinkielisistään
Monikon elatiivi
marathinkielisistänsä
Illatiivi
marathinkieliseen
Illatiivi
marathinkieliseeni
Illatiivi
marathinkieliseesi
Illatiivi
marathinkieliseemme
Illatiivi
marathinkieliseenne
Illatiivi
marathinkieliseensä
Monikon illatiivi
marathinkielisiin
Monikon illatiivi
marathinkielisiini
Monikon illatiivi
marathinkielisiisi
Monikon illatiivi
marathinkielisiimme
Monikon illatiivi
marathinkielisiinne
Monikon illatiivi
marathinkielisiinsä
Adessiivi
marathinkielisellä
Adessiivi
marathinkieliselläni
Adessiivi
marathinkieliselläsi
Adessiivi
marathinkielisellämme
Adessiivi
marathinkielisellänne
Adessiivi
marathinkielisellään
Adessiivi
marathinkielisellänsä
Monikon adessiivi
marathinkielisillä
Monikon adessiivi
marathinkielisilläni
Monikon adessiivi
marathinkielisilläsi
Monikon adessiivi
marathinkielisillämme
Monikon adessiivi
marathinkielisillänne
Monikon adessiivi
marathinkielisillään
Monikon adessiivi
marathinkielisillänsä
Ablatiivi
marathinkieliseltä
Ablatiivi
marathinkieliseltäni
Ablatiivi
marathinkieliseltäsi
Ablatiivi
marathinkieliseltämme
Ablatiivi
marathinkieliseltänne
Ablatiivi
marathinkieliseltään
Ablatiivi
marathinkieliseltänsä
Monikon ablatiivi
marathinkielisiltä
Monikon ablatiivi
marathinkielisiltäni
Monikon ablatiivi
marathinkielisiltäsi
Monikon ablatiivi
marathinkielisiltämme
Monikon ablatiivi
marathinkielisiltänne
Monikon ablatiivi
marathinkielisiltään
Monikon ablatiivi
marathinkielisiltänsä
Allatiivi
marathinkieliselle
Allatiivi
marathinkieliselleni
Allatiivi
marathinkielisellesi
Allatiivi
marathinkielisellemme
Allatiivi
marathinkielisellenne
Allatiivi
marathinkieliselleen
Allatiivi
marathinkielisellensä
Monikon allatiivi
marathinkielisille
Monikon allatiivi
marathinkielisilleni
Monikon allatiivi
marathinkielisillesi
Monikon allatiivi
marathinkielisillemme
Monikon allatiivi
marathinkielisillenne
Monikon allatiivi
marathinkielisilleen
Monikon allatiivi
marathinkielisillensä
Essiivi
marathinkielisenä
Essiivi
marathinkielisenäni
Essiivi
marathinkielisenäsi
Essiivi
marathinkielisenämme
Essiivi
marathinkielisenänne
Essiivi
marathinkielisenään
Essiivi
marathinkielisenänsä
Monikon essiivi
marathinkielisinä
Monikon essiivi
marathinkielisinäni
Monikon essiivi
marathinkielisinäsi
Monikon essiivi
marathinkielisinämme
Monikon essiivi
marathinkielisinänne
Monikon essiivi
marathinkielisinään
Monikon essiivi
marathinkielisinänsä
Translatiivi
marathinkieliseksi
Translatiivi
marathinkielisekseni
Translatiivi
marathinkieliseksesi
Translatiivi
marathinkieliseksemme
Translatiivi
marathinkieliseksenne
Translatiivi
marathinkielisekseen
Translatiivi
marathinkieliseksensä
Monikon translatiivi
marathinkielisiksi
Monikon translatiivi
marathinkielisikseni
Monikon translatiivi
marathinkielisiksesi
Monikon translatiivi
marathinkielisiksemme
Monikon translatiivi
marathinkielisiksenne
Monikon translatiivi
marathinkielisikseen
Monikon translatiivi
marathinkielisiksensä
Monikon instruktiivi
marathinkielisin
Abessiivi
marathinkielisettä
Abessiivi
marathinkielisettäni
Abessiivi
marathinkielisettäsi
Abessiivi
marathinkielisettämme
Abessiivi
marathinkielisettänne
Abessiivi
marathinkielisettään
Abessiivi
marathinkielisettänsä
Monikon abessiivi
marathinkielisittä
Monikon abessiivi
marathinkielisittäni
Monikon abessiivi
marathinkielisittäsi
Monikon abessiivi
marathinkielisittämme
Monikon abessiivi
marathinkielisittänne
Monikon abessiivi
marathinkielisittään
Monikon abessiivi
marathinkielisittänsä
Monikon komitatiivi
marathinkielisine
Monikon komitatiivi
marathinkielisineni
Monikon komitatiivi
marathinkielisinesi
Monikon komitatiivi
marathinkielisinemme
Monikon komitatiivi
marathinkielisinenne
Monikon komitatiivi
marathinkielisineen
Monikon komitatiivi
marathinkielisinensä
Monikon akkusatiivi
marathinkieliset
Monikon akkusatiivi
marathinkieliseni
Monikon akkusatiivi
marathinkielisesi
Monikon akkusatiivi
marathinkielisemme
Monikon akkusatiivi
marathinkielisenne
Monikon akkusatiivi
marathinkielisensä
Akkusatiivi
marathinkieliseni
Akkusatiivi
marathinkielisesi
Akkusatiivi
marathinkielisemme
Akkusatiivi
marathinkielisenne
Akkusatiivi
marathinkielisensä