Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkogooglauksetGenetiivigooglauksen
Monikon genetiivigooglaustenMonikon genetiivigooglauksien
PartitiivigooglaustaMonikon partitiivigooglauksia
InessiivigooglauksessaMonikon inessiivigooglauksissa
ElatiivigooglauksestaMonikon elatiivigooglauksista
IllatiivigooglaukseenMonikon illatiivigooglauksiin
AdessiivigooglauksellaMonikon adessiivigooglauksilla
AblatiivigooglaukseltaMonikon ablatiivigooglauksilta
AllatiivigooglaukselleMonikon allatiivigooglauksille
EssiivigooglauksenaMonikon essiivigooglauksina
TranslatiivigooglaukseksiMonikon translatiivigooglauksiksi
Monikon instruktiivigooglauksinAbessiivigooglauksetta
Monikon abessiivigooglauksittaMonikon akkusatiivigooglaukset