Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | juomiset | Genetiivi | juomisen |
| Monikon genetiivi | juomisten | Monikon genetiivi | juomisien |
| Partitiivi | juomista | Monikon partitiivi | juomisia |
| Inessiivi | juomisessa | Monikon inessiivi | juomisissa |
| Elatiivi | juomisesta | Monikon elatiivi | juomisista |
| Illatiivi | juomiseen | Monikon illatiivi | juomisiin |
| Adessiivi | juomisella | Monikon adessiivi | juomisilla |
| Ablatiivi | juomiselta | Monikon ablatiivi | juomisilta |
| Allatiivi | juomiselle | Monikon allatiivi | juomisille |
| Essiivi | juomisena | Monikon essiivi | juomisina |
| Translatiivi | juomiseksi | Monikon translatiivi | juomisiksi |
| Monikon instruktiivi | juomisin | Abessiivi | juomisetta |
| Monikon abessiivi | juomisitta | Monikon akkusatiivi | juomiset |