Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈpɑjuvitsɑ/
KieliKäännökset
ranskaosier

Taivutusmuodot

MonikkopajuvitsatGenetiivipajuvitsan
Monikon genetiivipajuvitsojenPartitiivipajuvitsaa
Monikon partitiivipajuvitsojaInessiivipajuvitsassa
Monikon inessiivipajuvitsoissaElatiivipajuvitsasta
Monikon elatiivipajuvitsoistaIllatiivipajuvitsaan
Monikon illatiivipajuvitsoihinAdessiivipajuvitsalla
Monikon adessiivipajuvitsoillaAblatiivipajuvitsalta
Monikon ablatiivipajuvitsoiltaAllatiivipajuvitsalle
Monikon allatiivipajuvitsoilleEssiivipajuvitsana
Monikon essiivipajuvitsoinaTranslatiivipajuvitsaksi
Monikon translatiivipajuvitsoiksiMonikon instruktiivipajuvitsoin
AbessiivipajuvitsattaMonikon abessiivipajuvitsoitta
Monikon akkusatiivipajuvitsat