Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈpɑjupensɑs/
KieliKäännökset
ranskaosier

Taivutusmuodot

MonikkopajupensaatGenetiivipajupensaan
Monikon genetiivipajupensaidenMonikon genetiivipajupensaitten
PartitiivipajupensastaMonikon partitiivipajupensaita
InessiivipajupensaassaMonikon inessiivipajupensaissa
ElatiivipajupensaastaMonikon elatiivipajupensaista
IllatiivipajupensaaseenMonikon illatiivipajupensaisiin
AdessiivipajupensaallaMonikon adessiivipajupensailla
AblatiivipajupensaaltaMonikon ablatiivipajupensailta
AllatiivipajupensaalleMonikon allatiivipajupensaille
EssiivipajupensaanaMonikon essiivipajupensaina
TranslatiivipajupensaaksiMonikon translatiivipajupensaiksi
Monikon instruktiivipajupensainAbessiivipajupensaatta
Monikon abessiivipajupensaittaMonikon akkusatiivipajupensaat