Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kuolleenkourat | Genetiivi | kuolleenkouran |
| Monikon genetiivi | kuolleenkourien | Partitiivi | kuolleenkouraa |
| Monikon partitiivi | kuolleenkouria | Inessiivi | kuolleenkourassa |
| Monikon inessiivi | kuolleenkourissa | Elatiivi | kuolleenkourasta |
| Monikon elatiivi | kuolleenkourista | Illatiivi | kuolleenkouraan |
| Monikon illatiivi | kuolleenkouriin | Adessiivi | kuolleenkouralla |
| Monikon adessiivi | kuolleenkourilla | Ablatiivi | kuolleenkouralta |
| Monikon ablatiivi | kuolleenkourilta | Allatiivi | kuolleenkouralle |
| Monikon allatiivi | kuolleenkourille | Essiivi | kuolleenkourana |
| Monikon essiivi | kuolleenkourina | Translatiivi | kuolleenkouraksi |
| Monikon translatiivi | kuolleenkouriksi | Monikon instruktiivi | kuolleenkourin |
| Abessiivi | kuolleenkouratta | Monikon abessiivi | kuolleenkouritta |
| Monikon akkusatiivi | kuolleenkourat |