Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
panicky
Taivutusmuodot
Monikko
pakokauhuiset
Monikko
pakokauhuiseni
Monikko
pakokauhuisesi
Monikko
pakokauhuisemme
Monikko
pakokauhuisenne
Monikko
pakokauhuisensa
Genetiivi
pakokauhuisen
Genetiivi
pakokauhuiseni
Genetiivi
pakokauhuisesi
Genetiivi
pakokauhuisemme
Genetiivi
pakokauhuisenne
Genetiivi
pakokauhuisensa
Monikon genetiivi
pakokauhuisten
Monikon genetiivi
pakokauhuisien
Monikon genetiivi
pakokauhuisteni
Monikon genetiivi
pakokauhuisieni
Monikon genetiivi
pakokauhuistesi
Monikon genetiivi
pakokauhuisiesi
Monikon genetiivi
pakokauhuistemme
Monikon genetiivi
pakokauhuisiemme
Monikon genetiivi
pakokauhuistenne
Monikon genetiivi
pakokauhuisienne
Monikon genetiivi
pakokauhuistensa
Monikon genetiivi
pakokauhuisiensa
Partitiivi
pakokauhuista
Partitiivi
pakokauhuistani
Partitiivi
pakokauhuistasi
Partitiivi
pakokauhuistamme
Partitiivi
pakokauhuistanne
Partitiivi
pakokauhuistaan
Partitiivi
pakokauhuistansa
Monikon partitiivi
pakokauhuisia
Monikon partitiivi
pakokauhuisiani
Monikon partitiivi
pakokauhuisiasi
Monikon partitiivi
pakokauhuisiamme
Monikon partitiivi
pakokauhuisianne
Monikon partitiivi
pakokauhuisiaan
Monikon partitiivi
pakokauhuisiansa
Inessiivi
pakokauhuisessa
Inessiivi
pakokauhuisessani
Inessiivi
pakokauhuisessasi
Inessiivi
pakokauhuisessamme
Inessiivi
pakokauhuisessanne
Inessiivi
pakokauhuisessaan
Inessiivi
pakokauhuisessansa
Monikon inessiivi
pakokauhuisissa
Monikon inessiivi
pakokauhuisissani
Monikon inessiivi
pakokauhuisissasi
Monikon inessiivi
pakokauhuisissamme
Monikon inessiivi
pakokauhuisissanne
Monikon inessiivi
pakokauhuisissaan
Monikon inessiivi
pakokauhuisissansa
Elatiivi
pakokauhuisesta
Elatiivi
pakokauhuisestani
Elatiivi
pakokauhuisestasi
Elatiivi
pakokauhuisestamme
Elatiivi
pakokauhuisestanne
Elatiivi
pakokauhuisestaan
Elatiivi
pakokauhuisestansa
Monikon elatiivi
pakokauhuisista
Monikon elatiivi
pakokauhuisistani
Monikon elatiivi
pakokauhuisistasi
Monikon elatiivi
pakokauhuisistamme
Monikon elatiivi
pakokauhuisistanne
Monikon elatiivi
pakokauhuisistaan
Monikon elatiivi
pakokauhuisistansa
Illatiivi
pakokauhuiseen
Illatiivi
pakokauhuiseeni
Illatiivi
pakokauhuiseesi
Illatiivi
pakokauhuiseemme
Illatiivi
pakokauhuiseenne
Illatiivi
pakokauhuiseensa
Monikon illatiivi
pakokauhuisiin
Monikon illatiivi
pakokauhuisiini
Monikon illatiivi
pakokauhuisiisi
Monikon illatiivi
pakokauhuisiimme
Monikon illatiivi
pakokauhuisiinne
Monikon illatiivi
pakokauhuisiinsa
Adessiivi
pakokauhuisella
Adessiivi
pakokauhuisellani
Adessiivi
pakokauhuisellasi
Adessiivi
pakokauhuisellamme
Adessiivi
pakokauhuisellanne
Adessiivi
pakokauhuisellaan
Adessiivi
pakokauhuisellansa
Monikon adessiivi
pakokauhuisilla
Monikon adessiivi
pakokauhuisillani
Monikon adessiivi
pakokauhuisillasi
Monikon adessiivi
pakokauhuisillamme
Monikon adessiivi
pakokauhuisillanne
Monikon adessiivi
pakokauhuisillaan
Monikon adessiivi
pakokauhuisillansa
Ablatiivi
pakokauhuiselta
Ablatiivi
pakokauhuiseltani
Ablatiivi
pakokauhuiseltasi
Ablatiivi
pakokauhuiseltamme
Ablatiivi
pakokauhuiseltanne
Ablatiivi
pakokauhuiseltaan
Ablatiivi
pakokauhuiseltansa
Monikon ablatiivi
pakokauhuisilta
Monikon ablatiivi
pakokauhuisiltani
Monikon ablatiivi
pakokauhuisiltasi
Monikon ablatiivi
pakokauhuisiltamme
Monikon ablatiivi
pakokauhuisiltanne
Monikon ablatiivi
pakokauhuisiltaan
Monikon ablatiivi
pakokauhuisiltansa
Allatiivi
pakokauhuiselle
Allatiivi
pakokauhuiselleni
Allatiivi
pakokauhuisellesi
Allatiivi
pakokauhuisellemme
Allatiivi
pakokauhuisellenne
Allatiivi
pakokauhuiselleen
Allatiivi
pakokauhuisellensa
Monikon allatiivi
pakokauhuisille
Monikon allatiivi
pakokauhuisilleni
Monikon allatiivi
pakokauhuisillesi
Monikon allatiivi
pakokauhuisillemme
Monikon allatiivi
pakokauhuisillenne
Monikon allatiivi
pakokauhuisilleen
Monikon allatiivi
pakokauhuisillensa
Essiivi
pakokauhuisena
Essiivi
pakokauhuisenani
Essiivi
pakokauhuisenasi
Essiivi
pakokauhuisenamme
Essiivi
pakokauhuisenanne
Essiivi
pakokauhuisenaan
Essiivi
pakokauhuisenansa
Monikon essiivi
pakokauhuisina
Monikon essiivi
pakokauhuisinani
Monikon essiivi
pakokauhuisinasi
Monikon essiivi
pakokauhuisinamme
Monikon essiivi
pakokauhuisinanne
Monikon essiivi
pakokauhuisinaan
Monikon essiivi
pakokauhuisinansa
Translatiivi
pakokauhuiseksi
Translatiivi
pakokauhuisekseni
Translatiivi
pakokauhuiseksesi
Translatiivi
pakokauhuiseksemme
Translatiivi
pakokauhuiseksenne
Translatiivi
pakokauhuisekseen
Translatiivi
pakokauhuiseksensa
Monikon translatiivi
pakokauhuisiksi
Monikon translatiivi
pakokauhuisikseni
Monikon translatiivi
pakokauhuisiksesi
Monikon translatiivi
pakokauhuisiksemme
Monikon translatiivi
pakokauhuisiksenne
Monikon translatiivi
pakokauhuisikseen
Monikon translatiivi
pakokauhuisiksensa
Monikon instruktiivi
pakokauhuisin
Abessiivi
pakokauhuisetta
Abessiivi
pakokauhuisettani
Abessiivi
pakokauhuisettasi
Abessiivi
pakokauhuisettamme
Abessiivi
pakokauhuisettanne
Abessiivi
pakokauhuisettaan
Abessiivi
pakokauhuisettansa
Monikon abessiivi
pakokauhuisitta
Monikon abessiivi
pakokauhuisittani
Monikon abessiivi
pakokauhuisittasi
Monikon abessiivi
pakokauhuisittamme
Monikon abessiivi
pakokauhuisittanne
Monikon abessiivi
pakokauhuisittaan
Monikon abessiivi
pakokauhuisittansa
Monikon komitatiivi
pakokauhuisine
Monikon komitatiivi
pakokauhuisineni
Monikon komitatiivi
pakokauhuisinesi
Monikon komitatiivi
pakokauhuisinemme
Monikon komitatiivi
pakokauhuisinenne
Monikon komitatiivi
pakokauhuisineen
Monikon komitatiivi
pakokauhuisinensa
Monikon akkusatiivi
pakokauhuiset
Monikon akkusatiivi
pakokauhuiseni
Monikon akkusatiivi
pakokauhuisesi
Monikon akkusatiivi
pakokauhuisemme
Monikon akkusatiivi
pakokauhuisenne
Monikon akkusatiivi
pakokauhuisensa
Akkusatiivi
pakokauhuiseni
Akkusatiivi
pakokauhuisesi
Akkusatiivi
pakokauhuisemme
Akkusatiivi
pakokauhuisenne
Akkusatiivi
pakokauhuisensa