Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈbɑuksiːtːi/
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkobauksiititGenetiivibauksiitin
Monikon genetiivibauksiittienPartitiivibauksiittia
Monikon partitiivibauksiittejaInessiivibauksiitissa
Monikon inessiivibauksiiteissaElatiivibauksiitista
Monikon elatiivibauksiiteistaIllatiivibauksiittiin
Monikon illatiivibauksiitteihinAdessiivibauksiitilla
Monikon adessiivibauksiiteillaAblatiivibauksiitilta
Monikon ablatiivibauksiiteiltaAllatiivibauksiitille
Monikon allatiivibauksiiteilleEssiivibauksiittina
Monikon essiivibauksiitteinaTranslatiivibauksiitiksi
Monikon translatiivibauksiiteiksiMonikon instruktiivibauksiitein
AbessiivibauksiitittaMonikon abessiivibauksiiteitta
Monikon akkusatiivibauksiitit