Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | paikanvaihdokset | Genetiivi | paikanvaihdoksen |
| Monikon genetiivi | paikanvaihdosten | Monikon genetiivi | paikanvaihdoksien |
| Partitiivi | paikanvaihdosta | Monikon partitiivi | paikanvaihdoksia |
| Inessiivi | paikanvaihdoksessa | Monikon inessiivi | paikanvaihdoksissa |
| Elatiivi | paikanvaihdoksesta | Monikon elatiivi | paikanvaihdoksista |
| Illatiivi | paikanvaihdokseen | Monikon illatiivi | paikanvaihdoksiin |
| Adessiivi | paikanvaihdoksella | Monikon adessiivi | paikanvaihdoksilla |
| Ablatiivi | paikanvaihdokselta | Monikon ablatiivi | paikanvaihdoksilta |
| Allatiivi | paikanvaihdokselle | Monikon allatiivi | paikanvaihdoksille |
| Essiivi | paikanvaihdoksena | Monikon essiivi | paikanvaihdoksina |
| Translatiivi | paikanvaihdokseksi | Monikon translatiivi | paikanvaihdoksiksi |
| Monikon instruktiivi | paikanvaihdoksin | Abessiivi | paikanvaihdoksetta |
| Monikon abessiivi | paikanvaihdoksitta | Monikon akkusatiivi | paikanvaihdokset |