Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | jurrit | Genetiivi | jurrin |
| Monikon genetiivi | jurrien | Partitiivi | jurria |
| Monikon partitiivi | jurreja | Inessiivi | jurrissa |
| Monikon inessiivi | jurreissa | Elatiivi | jurrista |
| Monikon elatiivi | jurreista | Illatiivi | jurriin |
| Monikon illatiivi | jurreihin | Adessiivi | jurrilla |
| Monikon adessiivi | jurreilla | Ablatiivi | jurrilta |
| Monikon ablatiivi | jurreilta | Allatiivi | jurrille |
| Monikon allatiivi | jurreille | Essiivi | jurrina |
| Monikon essiivi | jurreina | Translatiivi | jurriksi |
| Monikon translatiivi | jurreiksi | Monikon instruktiivi | jurrein |
| Abessiivi | jurritta | Monikon abessiivi | jurreitta |
| Monikon akkusatiivi | jurrit |