Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoepätriviaalitMonikkoepätriviaalini
MonikkoepätriviaalisiMonikkoepätriviaalimme
MonikkoepätriviaalinneMonikkoepätriviaalinsa
GenetiiviepätriviaalinGenetiiviepätriviaalini
GenetiiviepätriviaalisiGenetiiviepätriviaalimme
GenetiiviepätriviaalinneGenetiiviepätriviaalinsa
Monikon genetiiviepätriviaalienMonikon genetiiviepätriviaalieni
Monikon genetiiviepätriviaaliesiMonikon genetiiviepätriviaaliemme
Monikon genetiiviepätriviaalienneMonikon genetiiviepätriviaaliensa
PartitiiviepätriviaaliaPartitiiviepätriviaaliani
PartitiiviepätriviaaliasiPartitiiviepätriviaaliamme
PartitiiviepätriviaaliannePartitiiviepätriviaaliaan
PartitiiviepätriviaaliansaMonikon partitiiviepätriviaaleja
Monikon partitiiviepätriviaalejaniMonikon partitiiviepätriviaalejasi
Monikon partitiiviepätriviaalejammeMonikon partitiiviepätriviaalejanne
Monikon partitiiviepätriviaalejaanMonikon partitiiviepätriviaalejansa
InessiiviepätriviaalissaInessiiviepätriviaalissani
InessiiviepätriviaalissasiInessiiviepätriviaalissamme
InessiiviepätriviaalissanneInessiiviepätriviaalissaan
InessiiviepätriviaalissansaMonikon inessiiviepätriviaaleissa
Monikon inessiiviepätriviaaleissaniMonikon inessiiviepätriviaaleissasi
Monikon inessiiviepätriviaaleissammeMonikon inessiiviepätriviaaleissanne
Monikon inessiiviepätriviaaleissaanMonikon inessiiviepätriviaaleissansa
ElatiiviepätriviaalistaElatiiviepätriviaalistani
ElatiiviepätriviaalistasiElatiiviepätriviaalistamme
ElatiiviepätriviaalistanneElatiiviepätriviaalistaan
ElatiiviepätriviaalistansaMonikon elatiiviepätriviaaleista
Monikon elatiiviepätriviaaleistaniMonikon elatiiviepätriviaaleistasi
Monikon elatiiviepätriviaaleistammeMonikon elatiiviepätriviaaleistanne
Monikon elatiiviepätriviaaleistaanMonikon elatiiviepätriviaaleistansa
IllatiiviepätriviaaliinIllatiiviepätriviaaliini
IllatiiviepätriviaaliisiIllatiiviepätriviaaliimme
IllatiiviepätriviaaliinneIllatiiviepätriviaaliinsa
Monikon illatiiviepätriviaaleihinMonikon illatiiviepätriviaaleihini
Monikon illatiiviepätriviaaleihisiMonikon illatiiviepätriviaaleihimme
Monikon illatiiviepätriviaaleihinneMonikon illatiiviepätriviaaleihinsa
AdessiiviepätriviaalillaAdessiiviepätriviaalillani
AdessiiviepätriviaalillasiAdessiiviepätriviaalillamme
AdessiiviepätriviaalillanneAdessiiviepätriviaalillaan
AdessiiviepätriviaalillansaMonikon adessiiviepätriviaaleilla
Monikon adessiiviepätriviaaleillaniMonikon adessiiviepätriviaaleillasi
Monikon adessiiviepätriviaaleillammeMonikon adessiiviepätriviaaleillanne
Monikon adessiiviepätriviaaleillaanMonikon adessiiviepätriviaaleillansa
AblatiiviepätriviaaliltaAblatiiviepätriviaaliltani
AblatiiviepätriviaaliltasiAblatiiviepätriviaaliltamme
AblatiiviepätriviaaliltanneAblatiiviepätriviaaliltaan
AblatiiviepätriviaaliltansaMonikon ablatiiviepätriviaaleilta
Monikon ablatiiviepätriviaaleiltaniMonikon ablatiiviepätriviaaleiltasi
Monikon ablatiiviepätriviaaleiltammeMonikon ablatiiviepätriviaaleiltanne
Monikon ablatiiviepätriviaaleiltaanMonikon ablatiiviepätriviaaleiltansa
AllatiiviepätriviaalilleAllatiiviepätriviaalilleni
AllatiiviepätriviaalillesiAllatiiviepätriviaalillemme
AllatiiviepätriviaalillenneAllatiiviepätriviaalilleen
AllatiiviepätriviaalillensaMonikon allatiiviepätriviaaleille
Monikon allatiiviepätriviaaleilleniMonikon allatiiviepätriviaaleillesi
Monikon allatiiviepätriviaaleillemmeMonikon allatiiviepätriviaaleillenne
Monikon allatiiviepätriviaaleilleenMonikon allatiiviepätriviaaleillensa
EssiiviepätriviaalinaEssiiviepätriviaalinani
EssiiviepätriviaalinasiEssiiviepätriviaalinamme
EssiiviepätriviaalinanneEssiiviepätriviaalinaan
EssiiviepätriviaalinansaMonikon essiiviepätriviaaleina
Monikon essiiviepätriviaaleinaniMonikon essiiviepätriviaaleinasi
Monikon essiiviepätriviaaleinammeMonikon essiiviepätriviaaleinanne
Monikon essiiviepätriviaaleinaanMonikon essiiviepätriviaaleinansa
TranslatiiviepätriviaaliksiTranslatiiviepätriviaalikseni
TranslatiiviepätriviaaliksesiTranslatiiviepätriviaaliksemme
TranslatiiviepätriviaaliksenneTranslatiiviepätriviaalikseen
TranslatiiviepätriviaaliksensaMonikon translatiiviepätriviaaleiksi
Monikon translatiiviepätriviaaleikseniMonikon translatiiviepätriviaaleiksesi
Monikon translatiiviepätriviaaleiksemmeMonikon translatiiviepätriviaaleiksenne
Monikon translatiiviepätriviaaleikseenMonikon translatiiviepätriviaaleiksensa
Monikon instruktiiviepätriviaaleinAbessiiviepätriviaalitta
AbessiiviepätriviaalittaniAbessiiviepätriviaalittasi
AbessiiviepätriviaalittammeAbessiiviepätriviaalittanne
AbessiiviepätriviaalittaanAbessiiviepätriviaalittansa
Monikon abessiiviepätriviaaleittaMonikon abessiiviepätriviaaleittani
Monikon abessiiviepätriviaaleittasiMonikon abessiiviepätriviaaleittamme
Monikon abessiiviepätriviaaleittanneMonikon abessiiviepätriviaaleittaan
Monikon abessiiviepätriviaaleittansaMonikon komitatiiviepätriviaaleine
Monikon komitatiiviepätriviaaleineniMonikon komitatiiviepätriviaaleinesi
Monikon komitatiiviepätriviaaleinemmeMonikon komitatiiviepätriviaaleinenne
Monikon komitatiiviepätriviaaleineenMonikon komitatiiviepätriviaaleinensa
Monikon akkusatiiviepätriviaalitMonikon akkusatiiviepätriviaalini
Monikon akkusatiiviepätriviaalisiMonikon akkusatiiviepätriviaalimme
Monikon akkusatiiviepätriviaalinneMonikon akkusatiiviepätriviaalinsa
AkkusatiiviepätriviaaliniAkkusatiiviepätriviaalisi
AkkusatiiviepätriviaalimmeAkkusatiiviepätriviaalinne
Akkusatiiviepätriviaalinsa