Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tappotuomiot | Genetiivi | tappotuomion |
| Monikon genetiivi | tappotuomioiden | Monikon genetiivi | tappotuomioitten |
| Partitiivi | tappotuomiota | Monikon partitiivi | tappotuomioita |
| Inessiivi | tappotuomiossa | Monikon inessiivi | tappotuomioissa |
| Elatiivi | tappotuomiosta | Monikon elatiivi | tappotuomioista |
| Illatiivi | tappotuomioon | Monikon illatiivi | tappotuomioihin |
| Adessiivi | tappotuomiolla | Monikon adessiivi | tappotuomioilla |
| Ablatiivi | tappotuomiolta | Monikon ablatiivi | tappotuomioilta |
| Allatiivi | tappotuomiolle | Monikon allatiivi | tappotuomioille |
| Essiivi | tappotuomiona | Monikon essiivi | tappotuomioina |
| Translatiivi | tappotuomioksi | Monikon translatiivi | tappotuomioiksi |
| Monikon instruktiivi | tappotuomioin | Abessiivi | tappotuomiotta |
| Monikon abessiivi | tappotuomioitta | Monikon akkusatiivi | tappotuomiot |