Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | porokolarit | Genetiivi | porokolarin |
| Monikon genetiivi | porokolarien | Monikon genetiivi | porokolareiden |
| Monikon genetiivi | porokolareitten | Partitiivi | porokolaria |
| Monikon partitiivi | porokolareita | Monikon partitiivi | porokolareja |
| Inessiivi | porokolarissa | Monikon inessiivi | porokolareissa |
| Elatiivi | porokolarista | Monikon elatiivi | porokolareista |
| Illatiivi | porokolariin | Monikon illatiivi | porokolareihin |
| Adessiivi | porokolarilla | Monikon adessiivi | porokolareilla |
| Ablatiivi | porokolarilta | Monikon ablatiivi | porokolareilta |
| Allatiivi | porokolarille | Monikon allatiivi | porokolareille |
| Essiivi | porokolarina | Monikon essiivi | porokolareina |
| Translatiivi | porokolariksi | Monikon translatiivi | porokolareiksi |
| Monikon instruktiivi | porokolarein | Abessiivi | porokolaritta |
| Monikon abessiivi | porokolareitta | Monikon akkusatiivi | porokolarit |