Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | passipoliisit | Genetiivi | passipoliisin |
| Monikon genetiivi | passipoliisien | Partitiivi | passipoliisia |
| Monikon partitiivi | passipoliiseja | Inessiivi | passipoliisissa |
| Monikon inessiivi | passipoliiseissa | Elatiivi | passipoliisista |
| Monikon elatiivi | passipoliiseista | Illatiivi | passipoliisiin |
| Monikon illatiivi | passipoliiseihin | Adessiivi | passipoliisilla |
| Monikon adessiivi | passipoliiseilla | Ablatiivi | passipoliisilta |
| Monikon ablatiivi | passipoliiseilta | Allatiivi | passipoliisille |
| Monikon allatiivi | passipoliiseille | Essiivi | passipoliisina |
| Monikon essiivi | passipoliiseina | Translatiivi | passipoliisiksi |
| Monikon translatiivi | passipoliiseiksi | Monikon instruktiivi | passipoliisein |
| Abessiivi | passipoliisitta | Monikon abessiivi | passipoliiseitta |
| Monikon akkusatiivi | passipoliisit |