Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | taksiluvat | Genetiivi | taksiluvan |
| Monikon genetiivi | taksilupien | Partitiivi | taksilupaa |
| Monikon partitiivi | taksilupia | Inessiivi | taksiluvassa |
| Monikon inessiivi | taksiluvissa | Elatiivi | taksiluvasta |
| Monikon elatiivi | taksiluvista | Illatiivi | taksilupaan |
| Monikon illatiivi | taksilupiin | Adessiivi | taksiluvalla |
| Monikon adessiivi | taksiluvilla | Ablatiivi | taksiluvalta |
| Monikon ablatiivi | taksiluvilta | Allatiivi | taksiluvalle |
| Monikon allatiivi | taksiluville | Essiivi | taksilupana |
| Monikon essiivi | taksilupina | Translatiivi | taksiluvaksi |
| Monikon translatiivi | taksiluviksi | Monikon instruktiivi | taksiluvin |
| Abessiivi | taksiluvatta | Monikon abessiivi | taksiluvitta |
| Monikon akkusatiivi | taksiluvat |