| Monikko | televisiomaksut | Genetiivi | televisiomaksun |
| Monikon genetiivi | televisiomaksujen | Partitiivi | televisiomaksua |
| Monikon partitiivi | televisiomaksuja | Inessiivi | televisiomaksussa |
| Monikon inessiivi | televisiomaksuissa | Elatiivi | televisiomaksusta |
| Monikon elatiivi | televisiomaksuista | Illatiivi | televisiomaksuun |
| Monikon illatiivi | televisiomaksuihin | Adessiivi | televisiomaksulla |
| Monikon adessiivi | televisiomaksuilla | Ablatiivi | televisiomaksulta |
| Monikon ablatiivi | televisiomaksuilta | Allatiivi | televisiomaksulle |
| Monikon allatiivi | televisiomaksuille | Essiivi | televisiomaksuna |
| Monikon essiivi | televisiomaksuina | Translatiivi | televisiomaksuksi |
| Monikon translatiivi | televisiomaksuiksi | Monikon instruktiivi | televisiomaksuin |
| Abessiivi | televisiomaksutta | Monikon abessiivi | televisiomaksuitta |
| Monikon akkusatiivi | televisiomaksut |