Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | riskirahat | Genetiivi | riskirahan |
| Monikon genetiivi | riskirahojen | Partitiivi | riskirahaa |
| Monikon partitiivi | riskirahoja | Inessiivi | riskirahassa |
| Monikon inessiivi | riskirahoissa | Elatiivi | riskirahasta |
| Monikon elatiivi | riskirahoista | Illatiivi | riskirahaan |
| Monikon illatiivi | riskirahoihin | Adessiivi | riskirahalla |
| Monikon adessiivi | riskirahoilla | Ablatiivi | riskirahalta |
| Monikon ablatiivi | riskirahoilta | Allatiivi | riskirahalle |
| Monikon allatiivi | riskirahoille | Essiivi | riskirahana |
| Monikon essiivi | riskirahoina | Translatiivi | riskirahaksi |
| Monikon translatiivi | riskirahoiksi | Monikon instruktiivi | riskirahoin |
| Abessiivi | riskirahatta | Monikon abessiivi | riskirahoitta |
| Monikon akkusatiivi | riskirahat |