| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | incubator |
| Monikko | hautomot | Genetiivi | hautomon |
| Monikon genetiivi | hautomojen | Monikon genetiivi | hautomoiden |
| Monikon genetiivi | hautomoitten | Partitiivi | hautomoa |
| Monikon partitiivi | hautomoja | Monikon partitiivi | hautomoita |
| Inessiivi | hautomossa | Monikon inessiivi | hautomoissa |
| Elatiivi | hautomosta | Monikon elatiivi | hautomoista |
| Illatiivi | hautomoon | Monikon illatiivi | hautomoihin |
| Adessiivi | hautomolla | Monikon adessiivi | hautomoilla |
| Ablatiivi | hautomolta | Monikon ablatiivi | hautomoilta |
| Allatiivi | hautomolle | Monikon allatiivi | hautomoille |
| Essiivi | hautomona | Monikon essiivi | hautomoina |
| Translatiivi | hautomoksi | Monikon translatiivi | hautomoiksi |
| Monikon instruktiivi | hautomoin | Abessiivi | hautomotta |
| Monikon abessiivi | hautomoitta | Monikon akkusatiivi | hautomot |