Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkorajaseudutGenetiivirajaseudun
Monikon genetiivirajaseutujenPartitiivirajaseutua
Monikon partitiivirajaseutujaInessiivirajaseudussa
Monikon inessiivirajaseuduissaElatiivirajaseudusta
Monikon elatiivirajaseuduistaIllatiivirajaseutuun
Monikon illatiivirajaseutuihinAdessiivirajaseudulla
Monikon adessiivirajaseuduillaAblatiivirajaseudulta
Monikon ablatiivirajaseuduiltaAllatiivirajaseudulle
Monikon allatiivirajaseuduilleEssiivirajaseutuna
Monikon essiivirajaseutuinaTranslatiivirajaseuduksi
Monikon translatiivirajaseuduiksiMonikon instruktiivirajaseuduin
AbessiivirajaseuduttaMonikon abessiivirajaseuduitta
Monikon akkusatiivirajaseudut