Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkonahkakäsineetGenetiivinahkakäsineen
Monikon genetiivinahkakäsineidenMonikon genetiivinahkakäsineitten
PartitiivinahkakäsinettäMonikon partitiivinahkakäsineitä
InessiivinahkakäsineessäMonikon inessiivinahkakäsineissä
ElatiivinahkakäsineestäMonikon elatiivinahkakäsineistä
IllatiivinahkakäsineeseenMonikon illatiivinahkakäsineisiin
Monikon illatiivinahkakäsineihinAdessiivinahkakäsineellä
Monikon adessiivinahkakäsineilläAblatiivinahkakäsineeltä
Monikon ablatiivinahkakäsineiltäAllatiivinahkakäsineelle
Monikon allatiivinahkakäsineilleEssiivinahkakäsineenä
Monikon essiivinahkakäsineinäTranslatiivinahkakäsineeksi
Monikon translatiivinahkakäsineiksiMonikon instruktiivinahkakäsinein
AbessiivinahkakäsineettäMonikon abessiivinahkakäsineittä
Monikon akkusatiivinahkakäsineet