Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.biologia

Taivutusmuodot

MonikkonystyräbakteeritGenetiivinystyräbakteerin
Monikon genetiivinystyräbakteerienMonikon genetiivinystyräbakteereiden
Monikon genetiivinystyräbakteereittenPartitiivinystyräbakteeria
Monikon partitiivinystyräbakteereitaMonikon partitiivinystyräbakteereja
InessiivinystyräbakteerissaMonikon inessiivinystyräbakteereissa
ElatiivinystyräbakteeristaMonikon elatiivinystyräbakteereista
IllatiivinystyräbakteeriinMonikon illatiivinystyräbakteereihin
AdessiivinystyräbakteerillaMonikon adessiivinystyräbakteereilla
AblatiivinystyräbakteeriltaMonikon ablatiivinystyräbakteereilta
AllatiivinystyräbakteerilleMonikon allatiivinystyräbakteereille
EssiivinystyräbakteerinaMonikon essiivinystyräbakteereina
TranslatiivinystyräbakteeriksiMonikon translatiivinystyräbakteereiksi
Monikon instruktiivinystyräbakteereinAbessiivinystyräbakteeritta
Monikon abessiivinystyräbakteereittaMonikon akkusatiivinystyräbakteerit