Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoonykogryfoositGenetiivionykogryfoosin
Monikon genetiivionykogryfoosienPartitiivionykogryfoosia
Monikon partitiivionykogryfoosejaInessiivionykogryfoosissa
Monikon inessiivionykogryfooseissaElatiivionykogryfoosista
Monikon elatiivionykogryfooseistaIllatiivionykogryfoosiin
Monikon illatiivionykogryfooseihinAdessiivionykogryfoosilla
Monikon adessiivionykogryfooseillaAblatiivionykogryfoosilta
Monikon ablatiivionykogryfooseiltaAllatiivionykogryfoosille
Monikon allatiivionykogryfooseilleEssiivionykogryfoosina
Monikon essiivionykogryfooseinaTranslatiivionykogryfoosiksi
Monikon translatiivionykogryfooseiksiMonikon instruktiivionykogryfoosein
AbessiivionykogryfoosittaMonikon abessiivionykogryfooseitta
Monikon akkusatiivionykogryfoosit