Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotanrekitGenetiivitanrekin
Monikon genetiivitanrekkienPartitiivitanrekkia
Monikon partitiivitanrekkejaInessiivitanrekissa
Monikon inessiivitanrekeissaElatiivitanrekista
Monikon elatiivitanrekeistaIllatiivitanrekkiin
Monikon illatiivitanrekkeihinAdessiivitanrekilla
Monikon adessiivitanrekeillaAblatiivitanrekilta
Monikon ablatiivitanrekeiltaAllatiivitanrekille
Monikon allatiivitanrekeilleEssiivitanrekkina
Monikon essiivitanrekkeinaTranslatiivitanrekiksi
Monikon translatiivitanrekeiksiMonikon instruktiivitanrekein
AbessiivitanrekittaMonikon abessiivitanrekeitta
Monikon akkusatiivitanrekit